Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 28.5.2017
Aktuality

Krádež v Albertu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
22.05.2017

V sobotu 20. května před 16. hodinou přijala hlídka MP oznámení o krádeži v prodejně Albert. Této se dle oznámení měla dopustit skupina několika osob, která z prodejny vyvezla bez placení plný nákupní koš se zbožím. Když se je prodavačky snažily zadržet tak s částí lupu, který stihly pobrat do rukou, utekly. Na místo ihned vyrazila hlídka MP a Policie ČR. Podezřelou skupinu se podařilo nalézt na ulici Riegrova, kde se navíc pokusil dvacetiletý mladík před hlídkou o útěk. Vzápětí byl však dopaden. Při následném podání vysvětlení bylo zjištěno, že to byl právě on, který kradené zboží z prodejny vyvezl. Tímto by způsobil škodu ve výši 4279 Kč. Za přestupek proti majetku mu byla uložena bloková pokuta v maximální výši. Zboží se vrátilo zpět do obchodu.

(TV)


 

Nedodržel slovo, skončil na záchytce

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
20.05.2017

Ve čtvrtek 18. května po 10. hodině byla hlídka MP přivolána na ulici Komenského, kde ležel na trávníku vedle gymnázia muž. Po jeho probuzení hlídka zjistila, že je opilý. Devětatřicetiletý muž z okresu Mladá Boleslav strážníkům slíbil, že na místě ještě chvíli posedí a následně se odebere do své ubytovny. Své slovo však nedodržel. Zřejmě z dlouhé chvíle ještě dojel zbytek vodky, kterou měl schovanou v tašce a opět padl. Při druhé návštěvě strážníků po 11. hodině je již neobměkčil a putoval na záchytku do Pardubic, kde nadýchal pár minut po poledni vysokých 3,43 promile alkoholu.

 (TV)


 

Kradl v Albertu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
20.05.2017

V pondělí 15. května po 11. hodině byla hlídka MP přivolána do prodejny Albert, kde ostraha dopadla při krádeži potravinového zboží v hodnotě 400 Kč třiačtyřicetiletého muže z Vysokého Mýta. Za přestupek proti majetku mu byla uložena bloková pokuta.

(TV)


 

Odcizený stolek se vrátil majiteli

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
11.05.2017

KB1-Mestskyurad-11.5.2017 15 25 43Ve čtvrtek 11. května v dopoledních hodinách se na MP obrátil majitel místní restaurace, který sdělil, že mu v průběhu dopoledne někdo odcizil z předzahrádky plastový stolek. Ze záznamu z kamerového systému bylo zjištěno, že stolek odcizily dvě ženy. Tyto následně identifikoval asistent prevence kriminality z místní osobní znalosti. Pro strážníky poté již nebyl problém si pro odcizenou věc dojít k šestadvacetileté ženě domů. Za přestupek proti majetku ji byla následně uložena bloková pokuta ve výši 1500 Kč. (záznam MKDS)

(TV)


 

Hazardoval se zdravím

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
5.05.2017

Ve čtvrtek 4. května přijala hlídka MP oznámení o neznámém muži, který na silnici I/35 při výjezdu na Litomyšl vstupuje do silnice před projíždějící vozidla s úmyslem je zastavit. Na místě hlídka zastihla dvaatřicetiletého zjevně opilého muže. Tento je hlídce znám z místní znalosti i jako registrovaný narkoman. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 2,08 promile alkoholu. Pro bezpečí silničního provozu byl muž převezen k vystřízlivění na záchytku do Pardubic.

(TV)


 

Nemocná žena

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
5.05.2017

Ve středu 3. května v 12:50 hodin byla hlídka MP přivolána na autobusové nádraží, kde se nacházela neznámá žena, která zmateně mluvila. Po navázání komunikace se hlídce podařilo zjistit, že má čtyřicetiletá žena psychické problémy. Na místo byla proto přivolána posádka ZZS, která ji převezla na vyšetření do nemocnice ve Svitavech.

 (TV)


 

Do hospody šel bez peněz

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
5.05.2017

V úterý 2. května ve 22:43 hodin vyjížděla hlídka MP a Policie ČR k oznámené rvačce pěti osob na ulici Komenského. Na místě byl zastižen opilý šestadvacetiletý údajně poškozený muž, který sdělil, že ho neznámá čtveřice mužů bezdůvodně napadla. Poté odešla do přilehlé hospody. Zde se celá situace vyjasnila. Opilý muž totiž z hospody utekl bez zaplacení útraty ve výši 260 Kč a čtveřice štamgastů ho dostihla v parku na ulici Komenského, kde jej zadržela a dovlekla zpět. Zde musel po domluvě jako protihodnotu své útraty zanechat mobilní telefon a řetízek. Při úprku navíc ve svém opilém stavu několikrát upadl na asfalt a způsobil si odřeniny na rukou a nohách.  

(TV)


 

Dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
2.05.2017

V úterý 2. května v 11:45 hodin vyjížděla hlídka MP k dopravní nehodě na silnici I/35 v centru města, kde došlo ke střetu osobního a nákladního vozidla. Řidič osobního vozidla byl ZZS převezen do nemocnice v Litomyšli. Hlídka MP usměrňovala provoz po dobu vyšetřování nehody.

(TV)


 

Opilec skončil v nemocnici

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
2.05.2017

V neděli 30. dubna ve 20:15 hodin nalezla hlídka MP na ulici Vladislavova silně opilého muže, který ležel na chodníku. Na místo musela být přivolána posádka ZZS, která šestapadesátiletého muže převezla do nemocnice v Litomyšli. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 3,13 promile alkoholu v dechu.

 (TV)


 

S tabletem pokladnou neprošla

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
2.05.2017

V sobotu 29. dubna v odpoledních hodinách byla hlídka MP přivolána do prodejny Tesco, kde byla ostrahou prodejny zadržena třiačtyřicetiletá žena z Pardubic. Ta se pokoušela pronést přes pokladnu v nákupní tašce tablet v hodnotě 2399 Kč. Vzhledem k tomu, že žena byla již na konci minulého roku za stejné protiprávní jednání řešena, byla celá věc postoupena k přestupkové komisi města Vysokého Mýta, kde ji hrozí přísnější postih.

(TV)


 

Opilý seinor skončil v nemocnici

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
29.04.2017

Ve středu 26. dubna před 19. hodinou byla hlídka MP požádána o asistenci ZZS u ošetření opilého muže, který leží na ulici Tůmova. Na místě bylo zjištěno, že čtyřiaosmdesátiletý senior to trošku přehnal s popíjením alkoholu a na ulici upadl. Při tomto si způsobil tržné rány na hlavě a utrpěl otřes mozku. ZZS ho převezla do nemocnice v Litomyšli.

(TV)


 

Krádež v Lidlu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
29.04.2017

Ve čtvrtek 20. dubna po 16. hodině byla hlídka MP přivolána ke krádeži do prodejny Lidl. Devětapadesátiletá žena z Vysokého Mýta zde odcizila drogistické zboží v hodnotě 79 Kč. Za přestupek proti majetku ji byla uložena bloková pokuta ve výši 3000 Kč.

(TV)