Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 17.12.2018
Aktuality

Řidič nadýchal 2,61 promile

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
8.12.2018

Bez nazvuVe čtvrtek 6. prosince po 20. hodině upoutal pozornost hlídky MP svou jízdou na ulici Jiráskova řidič vozidla Škoda Fabia. Při následné kontrole bylo zjištěno, že jednadvacetiletý řidič je pod vlivem alkoholu. Podrobenou dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 2,61 promile alkoholu v dechu. Pro podezření z trestného činu si celou věc na místě převzala Policie ČR.

(TV)


 

Mladíci mohou skončit až u soudu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
8.12.2018

DSCN0814Ve středu 5. prosince po 19. hodině vyjížděla hlídka MP a Policie ČR na základě oznámení do ulice Českých bratří, kde měla skupina osmi mladíků sprejovat grafity na vrata garáží. Díky dobrému popisu oznamovatele byla celá skupina zadržena na ulici Litomyšlská. Jednalo se o mladíky ve věku od patnácti do sedmnácti let. Ani jeden nepocházel z Vysokého Mýta. K činu se následně doznali tři z nich. Na místě byl zajištěn i sprej červené barvy. Při své cestě poškodili minimálně pět ploch. Celou věcí se nadále bude zabývat Policie ČR pro podezření z trestného činu poškození cizí věci. (FOTO MPVM)

(TV)

 

 

 

Celý článek...
 

Krádež v Tescu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
8.12.2018

V úterý 4. prosince před 18. hodinou byla hlídka MP přivolána ke krádeži do prodejny Tesco. Devatenáctiletá žena z Vysokého Mýta zde odcizila pět kusů oblečení v hodnotě 1165 Kč. Za přestupek proti majetku ji byla uložena pokuta v příkazním řízení.

(TV)


 

Jediné zranění utrpěl agresor

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
8.12.2018

V pátek 30. listopadu ve 22:27 hodin vyjížděly hlídky MP a Policie ČR na místní benzinovou čerpací stanici, kde měl notně opilý agresivní muž cizí státní příslušnosti vulgárně napadat obsluhu. Dále se měl pokoušet dostat za pult obsluhy ke kase a vyvolat konflikt s jiným zákazníkem, kterému začal obtěžovat manželku. Tento si to však nenechal líbit a muže pár ranami uzemnil a z místa odjel. Agresivního sedmatřicetiletého muže na místě zpacifikovaly za použití donucovacích prostředků přivolané hlídky. Následně putoval po vyšetření lékařem na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic.

(TV)


 

Krádež v drogerii

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
8.12.2018

Ve čtvrtek 29. listopadu v odpoledních hodinách se strážníci zabývali krádeži zboží v místní drogerii. Neznámý muž zde měl odcizit drogistické zboží za asi 1000 Kč. Dle kamerového záznamu se podařilo muže ustanovit. Dvaadvacetiletý muž z Vysokého Mýta se nyní bude ze svého jednání zodpovídat u přestupkové komise.

(TV)


 

Fyzické napadení mezi manželi

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
8.12.2018

V pondělí 26. listopadu po 20. hodině vyjížděly hlídky MP a Policie ČR na Litomyšlské předměstí k fyzické roztržce mezi manželi. Před příjezdem hlídky stihl muž domácnost opustit. Následně byl hlídkou MP nalezen v okolí bydliště. Ženě byla na místo přivolána ZZS k ošetření zranění. Dle zjištěných skutečností byl následně pětačtyřicetiletý muž Policií ČR vykázán ze společného obydlí na dobu deseti dnů. Celou věcí se dále zabývá Policie ČR.

(TV)


 

Muž bez identity a bot

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
8.12.2018

V pondělí 26. listopadu po 11. hodině vyjížděly hlídky MP a Policie ČR do ulice Pražské k oznámení, že se neznámá osoba pokouší násilně dostat do přilehlého objektu. Hlídkou MP zde byl nalezený silně opilý muž bez bot, který mlátil pěstí do vrat. Muž nebyl schopný jakékoliv komunikace ani dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Navíc u sebe neměl žádné doklady. Zřejmé bylo jen to, že se jedná o cizince. Muž putoval na vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic, kde si ho následující den převzala cizinecká policie.

(TV)


 

U muže byla zajištěna sušina konopí

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
8.12.2018

V pondělí 19. listopadu před 20. hodinou vyjížděly hlídky MP a Policie ČR k oznámení, že se na chodbě v panelovém domě na Pražském předměstí pohybuje polosvlečený muž, který mlátí do dveří ostatních obyvatel. Následně se měl zamknout v bytě, ze kterého se ozývalo rozbíjení nábytku. Na místě byl zajištěn jednatřicetiletý muž. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 2,35 promile alkoholu v dechu. Navíc byl pod vlivem omamných a psychotropních látek a nedokázal tak kontrolovat své vznětlivé chování. Hlídkou MP byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic. U muže byla navíc zajištěna Policií ČR sušina rostliny konopí. Celou věcí se dále budou zabývat policisté.

(TV)