Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 23.9.2018
Aktuality

Seniorovi se vrátili ztracené peníze

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
6.09.2018

ilustrační fotoJsme velice rádi, že se mezi námi ještě nachází spousta poctivých lidí, kteří odevzdají nalezenou věc. Ne jinak tomu bylo i ve čtvrtek 6. září po poledni, kdy na služebnu MP odevzdala paní I. S. z nedaleké Libeciny obálku s logem místní banky s finanční hotovostí ve výši 13 000 Kč, kterou nalezla na náměstí. Strážníci se dali do nelehkého zjišťování majitele. O necelé dvě hodiny později se na služebnu dostavil senior ročník 1938, který ztrátu nahlásil. Poté co popsal celou událost a sdělil popis obálky i s množstvím bankovek uvnitř, strážníci majiteli hotovost předali. Nejedná se o ojedinělý případ. S tím, že se na služebně MP objeví lidé s nálezem finanční hotovosti se strážníci párkrát do roka setkají.

(TV)


 

Agresor si způsobil tepenné krvácení

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
5.09.2018

V sobotu 25. srpna před 1. hodinou ranní vyjížděla hlídka MP a Policie ČR na žádosti dispečinku ZZS do ulice Čapkovská k řeznému zranění muže. Na místě se mělo nacházet okolo 20 podnapilých osob. Zde bylo zjištěno, že si jednadvacetiletý opilý muž způsobil zranění pravého předloktí sám. Vzhledem k jeho agresivitě musela při převozu do nemocnice asistovat Policie ČR.

(TV)


 

Z oznámené krádeže byla ostuda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
5.09.2018

V úterý 21. srpna před 13. hodinou přijali strážníci oznámení o krádeži peněženky na parkovišti u prodejny Tesco. Oznamovatel hlídce na místě sdělil, že mu peněženku s finanční hotovostí 3000 Kč měl v nestřeženém okamžiku odcizit muž, ze sousedního zaparkovaného vozidla, který se zde stále nachází. Ten to ovšem popírá. Zatím co oba muži podávali strážníkům vysvětlení, tak se na místo dostavila manželka oznamovatele. Ta v ruce svírala údajně odcizenou peněženku, kterou si vzala do obchodu na nákup bot. Oznamovatel, který by se v tu chvíli nejraději neviděl, se všem zúčastněným omluvil.

(TV)


 

Opilci převraceli kontejnéry

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
5.09.2018

V sobotu 18. srpna ve 22 hodin bylo na MP přijato oznámení, že u budovy gymnázia dva muži převracejí kontejnery na odpad. Dle popisu je hlídka MP a Policie ČR nalezla na autobusovém nádraží. Muži ve věku 18 a 31 let se k činu doznali. Po úklidu nepořádku byla oběma aktérům uložena pokuta v příkazním řízení.

(TV)


 

Po druhé krádeži putoval na záchytku

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
5.09.2018

V pátek 17. srpna po 11. hodině byla hlídka MP přivolána do prodejny Penny, kde zaměstnanci zadrželi při krádeži lahve vodky v hodnotě 80 Kč osmapadesátiletého muže. Ten již z odcizené lahve značnou část vypil. Strážníci mu uložili pokutu v příkazním řízení. Vzniklou škodu muž z Frýdku Místku na místě uhradil. Vodka tomuto fajnšmekrovi zřejmě zachutnala natolik, že se do obchodu po 18. hodině vrátil a scénář se opakoval. Tentokrát muž již vzniklou škodu nechtěl uhradit a notně posilněn alkoholem se verbálně pustil do strážníků. Toto nezůstalo bez odezvy. Hlídka muže z prodejny vyvedla, dechovou zkouškou u něj zjistila 2,98 promile alkoholu a po vyšetření lékařem putoval přímo na záchytku do Pardubic. Vzhledem k tomu, že obchod netrval na náhradě škody, byla muži opět uložena pokuta v příkazním řízení, tentokrát však vyšší.

(TV)


 

Čtvrteční události

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
16.08.2018

Ve čtvrtek 16. srpna po 9. hodině hlídka přijala oznámení o dvou pravděpodobně opilých mužích, kteří na ulici Pražská pokřikují na lidi a chovají se nepřístojně. Hlídka na místě nikoho nenalezla. V pravé poledne vyjížděla hlídka do ulice Prokopa Velikého, kde na chodníku ležel opilý muž. Muže hlídka probrala a v místě bydliště ho předala manželce. V 18:41 hodin vyjížděla hlídka MP na žádost Policie ČR a operačního střediska hasičů na ulici Lipová, kde zůstalo v rozehřátém autě uzamčené dítě a pes. Klíč od vozidla zůstal přivřený mezi pátými dveřmi. Po vyhodnocení situace bylo nakonec rozhodnuto o tom, že náhradní klíč přiveze na místo hlídka Policie ČR z Ústí nad Orlicí. Vozidlo bylo okolo 19:15 hodin odemčeno. Oba uzamčení byli celou dobu monitorováni a byli mimo ohrožení života. V 19:45 hodin hlídka přijala oznámení o opilém muži, který leží na ulici 17. listopadu. Před příjezdem hlídky muž z místa odešel.

(TV)


 

Dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
16.08.2018

Ve středu 15. srpna před půlnocí vyjížděla hlídka MP k dopravní nehodě na silnici I/35, kde došlo k defektu kola u návěsu nákladního vozidla a do zbytků gumy narazilo osobní vozidlo. Nehoda se obešla bez zranění. Šetření nehody si převzala Policie ČR.

(TV)


 

Víkendové události

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
16.08.2018

V pátek 10. srpna ve 22:30 hodin byla hlídka MP a Policie ČR přivolána k rušení nočního klidu hudbou a zpěvem na ulici Husova. Na místě byl však klid. V sobotu 11. srpna ve večerních hodinách zaznamenala hlídka celkem 12 oznámení. V deseti případech se jednalo o rušení nočního klidu v různých částech města ať již zpěvem, hlasitou hudbou nebo hosty z předzahrádek restaurací. Po upozornění hlídky se situace na místě vždy uklidnila. K netradičnímu oznámení vyjížděla hlídka na žádost dispečinku HZS Pardubice před půlnocí do ulice Větrná. Do bytu mladé rodiny mělo vlétnout otevřeným oknem několik sršní. Matka s malými dětmi musela narychlo opustit pokoj. Strážníci v bytě zneškodnili jednu sršeň. Pro uklidnění silně rozrušené ženy ještě pro jistotu prohlédli celý byt. V neděli 12. srpna před šestou hodinou ranní byla hlídka přivolána k opilému muži, který ležel na ulici Pražská. Pětatřicetiletý muž po probuzení odešel do místa bydliště.

(TV)