Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 6.12.2019
Aktuality

Senior si omylem přivolal pomoc

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.11.2019

V pondělí 18. listopadu po 16. hodině požádal dispečink ZZS Pardubického kraje o prověření oznámení na Choceňském předměstí, kde došlo k aktivaci nouzového signálu s žádostí o pomoc seniorovi, kdy tento nereaguje na zpětné volání. Hlídka, která se na místo dostavila během několika minut, zjistila, že k aktivaci signálu došlo omylem.

(TV)


 

Bezdomovci

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.11.2019

V uplynulých čtrnácti dnech vyjížděla hlídka MP k osmi událostem spojených s bezdomovci. Ve třech případech asistovala u těchto osob ZZS.

(TV)


 

Krádeže v Albertu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.11.2019

V sobotu 16. listopadu po 19. hodině vyjížděla hlídka MP k oznámené krádeži do prodejny Albert. Na místě byly zadrženy tři osoby. Dvě osoby, které chtěla ostraha ztotožnit, v obchodě kradli během celého týdne a celková vyčíslená škoda bude předána k dalšímu šetření Policii ČR. Jednalo se nezletilou dívku a mladistvého chlapce. Sedmatřicetiletá žena, příbuzná dívky, se pokusila odcizit zboží v hodnotě 178 Kč. Jelikož se strážníci s touto pachatelkou nesetkali poprvé, byla jí uložena pokuta v příkazním řízení v maximální výši a to deset tisíc Kč.

(TV)


 

Silný vítr trápil řidiče

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.11.2019

Během páteční noci 15. listopadu řešila hlídka MP několik oznámení spojených se silným větrem. Jednalo se převážně o popadané značky a stromy ohrožující BESIP. V jednom případě si hlídka vyžádala spolupráci HZS.

(TV)


 

Krádež v Penny

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.11.2019

Ve čtvrtek 14. listopadu v 19:30 hodin byla hlídka přivolána do prodejny Penny, kde byla při krádeži zboží zadržena třiadvacetiletá žena z Vysokého Mýta. Ta odcizila potravinové zboží v hodnotě 497 Kč. Za přestupek proti majetku jí byla uložena pokuta v příkazním řízení.

(TV)


 

Prodejci energií

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.11.2019

V úterý 12. listopadu v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP k oznámení na ulici Palackého, kde se měli pohybovat prodejci energií. Dva muže ve věku sedmnáct a dvacet let na místě nalezla. I když muži věděli, že je na území města nabízení služeb zakázáno tržním řádem, tak se strážníky snažili zmást kusem papíru, který jim prý tuto službu umožňuje a ničeho protiprávního se tudíž nedopouští. Přestupek byl postoupen k projednání přestupkové komisi města. Mužům byla další činnost spojená s nabízením služeb ve Vysokém Mýtě hlídkou zakázána.

(TV)


 

Psychicky nemocný muž napadal své příbuzné

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
11.11.2019

Ve čtvrtek 7. listopadu v dopoledních hodinách zasahovala hlídka MP a Policie ČR na místní ubytovně, kde sedmadvacetiletý opilý a psychicky nemocný muž fyzicky napadl rodinného příslušníka. Z místa poté utekl a tropil výtržnosti v jiné části města u svého dalšího příbuzného. Na ubytovnu se však zanedlouho vrátil. Zde na něj však čekala hlídka, která ho zpacifikovala. Po vyšetření lékařem putoval střízlivět na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic. Událostí se zabývá Policie ČR.

(TV)


 

Krádež v Albertu, dopravní nehody

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
11.11.2019

V úterý 5. listopadu po 13. hodině byla hlídka přivolána ke krádeži do prodejny Albert. Osmnáctiletý mladík zde odcizil čokoládu v hodnotě 100 Kč. Za přestupek proti majetku mu byla uložena pokuta v příkazním řízení. Před 16. hodinou byla hlídka přivolána do ulice Vraclavská, kde neznámý řidič nacouval do zaparkovaného vozidla a z místa ujel. Nehoda byla předána Policii ČR. V 16:37 hodin byla na MP oznámena dopravní nehoda na křižovatce ulic Komenského a Pražská. Řidička osobního vozidla narazila do vozíčkáře jedoucího před ní. Ten naštěstí neutrpěl žádné zranění, byl pouze v šoku, přesto byla na místo přivolána ZZS. Nehodu si k šetření převzala Policie ČR.

(TV)


 

Krádež Tesco

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
11.11.2019

V sobotu 2. listopadu v 10:45 hodin byla hlídka přivolána ke krádeži do prodejny Tesco, kde třicetiletý muž z Ukrajiny odcizil zboží v hodnotě 350 Kč. Za přestupek proti majetku mu byla uložena pokuta v příkazním řízení.

(TV)


 

Ohrožovali BESIP

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
11.11.2019

V sobotu 26. října po 22. hodině hlídka MP zakročila proti dvojici opilých Poláků, kteří na silnici I/35 ohrožovali BESIP. Hlídka si dvojice povšimla v prostorech benzínových čerpacích stanic, kde zřejmě řešili spor s dalším mužem. Poté vyrazili po hlavním tahu do centra města. Projíždějící řidiči vozidel se jim museli na poslední chvíli uhýbat a prudce brzdit. Jelikož muži odmítli s hlídkou spolupracovat, museli proti nim strážníci použít donucovací prostředky. Následně byla devětadvacetiletému muži uložena přivolanou hlídkou Policie ČR pokuta v příkazním řízení. Druhý dvaatřicetiletý muž byl strážníky převezen na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,07 promile alkoholu v dechu. S oběma cizinci již v předchozích dnech strážníci řešili přestupky proti veřejnému pořádku.

V 02:30 hodin v neděli 27. října bylo na MP přijato oznámení o skupině opilých cizinců, kteří se domáhají na místní benzínové čerpací stanici prodeje alkoholických nápojů. Jelikož jim je obsluha odmítla prodat a vpustit je do provozovny, rozbili v prostoru čerpací stanice několik skleněných lahví. Před příjezdem hlídek, které na místo dorazili během pár minut, se zde již nikdo nenacházel. Ke škodě na majetku nedošlo.

(TV)