Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 23.11.2017
Aktuality

Z restaurace domů to měl pár desítek metrů, přesto usedl za volant pod vlivem alkoholu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
4.11.2017

Ve středu 1. listopadu před 23. hodinou hlídka MP zaregistrovala na náměstí osobní vozidla Škoda, jehož řidič po projetí kolem hlídky strážníků prudce zrychlil a snažil, co nejrychleji náměstí opustit. Chování řidiče bylo pro hlídku podezřelé, proto se jej rozhodla zastavit a zkontrolovat. Řidič několika rychlými úhybnými manévry dojel na Tyršovo náměstí, kde z vozidla vyskočil a začal utíkat pryč. Po zhruba sto metrech byl však strážníky zadržen. Sedmapadesátiletý muž se posléze doznal, že před jízdou vypil několik piv. Přivolaná hlídka Policie ČR provedla u řidiče dechovou zkoušku s výsledkem 1,66 promile alkoholu v dechu. Muž se bude za své jednání zodpovídat před soudem.

(TV)


 

Smrtelná nehoda uzavřela hlavní silnici

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
26.10.2017

DSCN9243Ve čtvrtek 26. října v 17:22 hodin přijala hlídka MP oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici I/35 u autodromu, kde došlo k čelnímu střetu dodávky a nákladního vozidla. Na místo zamířily všechny složky IZS včetně dvou vrtulníků LZS z Hradce Králové a Olomouce, tří posádek ZZS a několika vozidel hasičů a Policie ČR. Na místě bylo zjištěno, že v dodávkovém vozidle cestovalo celkem 7 osob, které utrpěly zranění. Dvě osoby museli hasiči z vozidla vystříhat. Bohužel řidič dodávky svým vážným zraněním na místě podlehl. Řidič nákladního vozidla byl zraněn lehce.

Hlavní silnice se pro dopravu zcela uzavřela. Po vyproštění a ošetření osob, byla doprava kvůli dokumentování nehody ze silnice I/35 v obou směrech odkloněna po objízdných trasách po Vysokém Mýtě a okolí, kde zcela zkolabovala.  Usměrňovat provoz v ulicích města se snažilo okolo patnácti osob včetně strážníků, policistů a hasičů.  Některé ulice bylo nutno zcela nebo částečně uzavřít. Další problémy způsobovali především řidiči, kteří nedbali výzev policistů a strážníků při usměrňování dopravy, čímž vznikly další komplikace. Okolnostmi nehody se dále bude zabývat Policie ČR. (FOTO MPVM)

(TV)

Celý článek...
 

Řídil pod vlivem alkoholu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
19.10.2017

V sobotu 14. října ve 21:33 hodin přijala hlídka oznámení, že na parkovišti u prodejny Tesco se pohybuje vozidlo Škoda Octavia se slovenskou RZ, jehož řidič je pravděpodobně pod vlivem alkoholu. Vozidlo hlídka nalezla na benzínové čerpací stanici, kde řidič lehce poškodil právě tankující vozidlo. Hlídkou byl na místě zadržen. U pětadvacetiletého muže ze Slovenska bylo zjištěno 2,48 promile alkoholu v dechu. Pro podezření z trestného činu si věc převzala Policie ČR.

(TV)


 

Dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
19.10.2017

V sobotu 7. října v 04:38 hodin přijala hlídka oznámení o dopravní nehodě na silnici I/35 u autodromu, kde sjela do příkopu u rodinného domu dodávka. Nehoda se obešla bez zranění. Na místě zasahovali místní hasiči, jelikož došlo k úniku provozních kapalin. Celou věc si převzala k šetření Policie ČR.

(TV)


 

Krádež v Lidlu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
19.10.2017

Ve středu 4. října po 13. hodině byla hlídka přivolána do prodejny Lidl, kde zaměstnanci zadrželi při krádeži potravin v hodnotě 456 Kč čtyřicetiletou ženu. Za přestupek proti majetku ji byla uložena bloková pokuta.

(TV)


 

Dopravní nehody

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
19.10.2017

V úterý 3. října v 01:38 hodin ráno přijala hlídka oznámení o dopravní nehodě nákladního vozidla na silnici I/35 mezi Vysokým Mýtem a Zámrskem. Na místě bylo zjištěno, že řidič vlivem kluzké vozovky dostal smyk a sjel do příkopu. Návěs zůstal na vozovce, kde blokoval celou šíři vozovky. Hlídka na místě usměrňovala provoz do vyproštění tahače. Před 7. hodinou ráno vyjížděla hlídka k dopravní nehodě cyklisty a osobního vozidla k obci Brteč. Cyklista byl se zraněním převezen do nemocnice. Celá věc byla předána k šetření Policii ČR. Po 12. hodině zadrželi strážníci na ulici Pod Kasinem dva dealery energií, kteří se snažili našim občanům opět vnutit nové smlouvy na odběry. Ze svého jednání se budou zodpovídat u přestupkové komise.

(TV)


 

Opilec ničil vozidla

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
19.10.2017

Ve středu 27. září po 21. hodině bylo na MP přijato oznámení o muži, který na ulici Vladislavova kopal a mlátil pěstí do zaparkovaných vozidel. Dále měl poškodit nové vozidlo značky Mercedes, kterému promáčknul kapotu. Hlídce se podařilo zjistit totožnost pětadvacetiletého muže, kterého nalezla v nedaleké ubytovně. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 1,28 promile alkoholu v dechu. Celou věc si na místě k dalšímu opatření převzala hlídka Policie ČR.

(TV)


 

Bezdomovec skončil na záchytce

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
19.10.2017

V úterý 26. září po 10. hodině dopolední byla hlídka přivolána do ulice Tůmova, kde ležel na ulici opilý bezdomovec. Po vyšetření lékařem putoval osmačtyřicetiletý muž na záchytku do Pardubic.

(TV)