Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 17.2.2020
Aktuality

Návrat na místo činu dvojici nevyšel

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.02.2020

Ve středu 12. února v 7:15 hodin bylo na MP přijato oznámení o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na ulici Vraclavská. Nehoda se obešla bez zranění a řidiči mezi sebou sepsali záznam o dopravní nehodě. Před 16. hodinou žádal asistenci na autobusovém nádraží dispečink ZZS. Posádka vyjela k opilému zraněnému muži. Na místě byl zjištěn místní bezdomovec, kterého posádka ZZS převezla k ošetření do nemocnice. O necelou hodinu později žádal opět dispečink ZZS prověření oznámení o zraněném bezdomovci v ulici Tůmova. Tento však byl naprosto v pořádku. Ve stejný čas přijala hlídka oznámení z místní prodejny drogerie, kam se právě dostavil muž se ženou, kteří zde měli v minulých dnech odcizit zboží v hodnotě cca tří tisíc Kč. Hlídka se na místo dostavila během minuty od přijatého oznámení a dvojici na místě zadržela. Dále vyšlo najevo, že šestadvacetiletý muž a stejně stará žena, oba z Frýdku Místku, mají na svědomí i krádež v jiné místní drogerii, kde způsobili škodu převyšující deset tisíc Kč. Oba byli předání Policii ČR k dalšímu opatření. Před 18. hodinou prověřovala hlídka oznámení o krádeži v prodejně Albert. Ta se však nepotvrdila.

(TV)


 

Opilý muž napadl svou přítelkyni

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
12.02.2020

Ve středu 12. února v 00:37 hodin vyjížděla hlídka MP společně s hlídkou Policie ČR k oznámení o fyzickém napadení v jednom z bytů na ulici 17. listopadu. Na místě bylo zjištěno, že podnapilý třiatřicetiletý muž několikrát uhodil do obličeje svou přítelkyni. Muž byl na místě zajištěn a hlídkou Policie ČR převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic. Událost je nadále v šetření jako přestupek proti občanskému soužití.

(TV)


 

Nejprve ohrožovali BESIP, poté skončili na JIP

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
12.02.2020

1V úterý 11. února po 17. hodině během pár minut oznamovalo na tísňové linky 156 a 158 hned několik projíždějících řidičů, že v prostoru kruhového objezdu na silnici I/35 ve směru na Litomyšl se pokouší zastavovat vozidla dvě, zřejmě podnapilé osoby. Tyto mají před vozidla nebezpečně vstupovat a přímo ohrožovat BESIP. Hlídka MP na místě nalezla silně opilého muže, který se pokoušel uprostřed jízdního pruhu zastavovat projíždějící vozidla a sedící ženu na obrubníku. Jeden ze strážníků muže z prostorů komunikace vykázal a zabránil mu v jeho návratu, druhý strážník se musel věnovat ženě, která náhle zkolabovala vlivem intoxikace alkoholem pravděpodobně spojené s užitím omamných látek. Na místo byla přivolána posádka ZZS, která ženu stabilizovala a následně ji převezla na JIP Litomyšlské nemocnice. V jejich osobních věcech bylo nalezeno několik injekčních stříkaček. Její totožnost se na místě nepodařilo zjistit. Čtyřicetiletý opilý muž, u kterého bylo dechovou zkouškou zjištěno 2,29 promile alkoholu v dechu, ještě pár minut s hlídkou spolupracoval. V nestřeženém okamžiku, když se hlídka s posádkou ZZS věnovala jeho známé, se vydal na útěk do rozbředlého pole, kde se ve tmě ztratil. Strážníci ho zanedlouho našli. Muž uběhl asi 300 metrů a zkolaboval. Za asistence přivolané hlídky Policie ČR se ho podařilo z blátivého pole dostat zpět k silnici I/35, kam mu musela být přivolána další posádka ZZS. Kromě alkoholu muž pravděpodobně užil také omamné látky. Jakmile nabyl vědomí, začal se chovat agresivně. Z tohoto důvodu při jeho převozu na JIP Orlickoústecké nemocnice musel posádce ZZS asistovat jeden ze strážníků.

(TV)    


 

Větrná bouře

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
12.02.2020

IMG 20200210 192657V pondělí 10. února zaznamenala MP pět výjezdů kvůli větrné bouři. Jednalo se převážně o popadané stromy. Ve všech případech hlídka spolupracovala s jednotkami HZS. Krátce před půl 3. odpoledne spadl při výjezdu na Vraclav sloup vysokého napětí. Popadané dráty ohrožovaly BESIP. Silnice byla uzavřená do 15:45 hodin. V 17:38 hodin bylo přijato oznámení o padajících plechové krytině ze střechy domu s pečovatelskou službou na ulici Komenského. Navíc zde došlo k pádu stromu a náklonu druhého, který ohrožoval pečovatelský dům. Obyvatelé byli proto přesunuti do bezpečné části domu. Následně bylo rozhodnuto o postupném skácení stromu za pomocí hasičské plošiny. V 18:42 hodin bylo přijato oznámení o padající střešní krytině z budovy fary na náměstí Vaňorného. Místo bylo ohraničeno páskou a do ulice byl zakázán vjezd. (FOTO MPVM)

 

(TV)

 

 

 

Celý článek...
 

Dítě mělo obavu o rodiče

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
12.02.2020

V sobotu 8. února krátce po poledni reagovala hlídka MP na tísňové volání dítěte, které sdělilo, že se u nich doma hádají rodiče a vzájemně se napadají. Při příjezdu na místo se zde již nacházela hlídka Policie ČR, která zde zajistila opilého otce rodiny. Ten byl následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic. V neděli 9. února před 3. hodinou ranní vyjížděla hlídka MP na žádost dispečinku ZZS k fyzickému napadení na místní diskotéku. Na místě bylo zjištěno, že jeden z účastníků upadl na schodech a způsobil si poranění na hlavě. Posádkou ZZS byl převezen do nemocnice.

(TV)


 

Dcera napadla svou matku

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
12.02.2020

Ve čtvrtek 6. února v 16:40 hodin přijala hlídka MP oznámení o fyzickém napadení v bytě na Pražském předměstí. Hlídka na místě zjistila, že zde došlo k hádce mezi matkou a její dcerou. Při tomto měla mladší žena svou matku několikrát uhodit do obličeje. Starší žena požádala strážníky o vykázání dcery z bytu, což hlídka učinila a dále již nic řešit nechtěla.

(TV)


 

Bezdomovci

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
3.02.2020

V lednu 2020 vyjížděla hlídka MP k jedenácti případům spojených s místními bezdomovci. V jednom případě byl muž převezen ZZS do nemocnice v Litomyšli.

(TV)


 

Krádeže v Albertu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
3.02.2020

V pondělí 27. ledna po 12. hodině byla hlídka MP přivolána do prodejny Albert, kde byla při krádeži zboží dopadena pětapadesátiletá žena. Za přestupek proti majetku jí byla uložena pokuta v příkazním řízení. Ve čtvrtek 30. ledna před 19. hodinou byl v prodejně přistižen pětadvacetiletý muž, který odcizil zboží v hodnotě 682 Kč. I jemu byla uložena bloková pokuta.

(TV)


 

Mladík šplahl po lampě, únik plynu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
3.02.2020

V sobotu 25. ledna v 02:40 hodin ráno, si hlídka strážníků povšimla na ulici Litomyšlská muže, který šplhá po lampě veřejného osvětlení ke kamerovému bodu MKDS, který je na ní umístěn. Strážníci muže vyzvali, aby okamžitě slezl, což učinil. Proč po lampě lezl, nedokázal rozumně vysvětlit. Dechovou zkouškou u něho bylo zjištěno 1,82 promile alkoholu v dechu. Devatenáctiletý mladík z Vysokého Mýta se hlídce za své chování omluvil, a jelikož nedošlo k žádné škodě na majetku, byl po prokázání totožnosti propuštěn.

V 19:40 hodin vyjížděla hlídka MP společně s hlídkou Policie ČR a jednotkou HZS na ulici Prokopa Velikého, kde v jednom z bytů v panelovém domě došlo k úniku plynu, pravděpodobně z poškozeného sporáku. Pohotovostní služba plyn v bytě uzavřela. Následně hasiči odvětrali celý prostor.

(TV)


 

Dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
3.02.2020

IMG 20200120 190754V pondělí 20. ledna v 18:15 hodin vyjížděla hlídka MP k dopravní nehodě na křižovatce ulic Prokopa Velikého a Husova, kde došlo v prostoru světelné křižovatky ke střetu dvou vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Hlídka na místě usměrňovala provoz do zadokumentování nehody. (FOTO MPVM)

 

(TV)


 

Cizinec neměl na zaplacení

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
3.02.2020

V pondělí 13. ledna v 18:40 hodin přijala hlídka oznámení o úniku plynu z hlavního uzávěru domu na ulici Dobrovského. Hlídka na místo přivolala pohotovostní službu plynáren. Před 19. hodinou přijali strážníci oznámení o ležícím muži na ulici Husova. Hlídka zde nalezla spícího místního bezdomovce, kterého probudila. Po 19. hodině přijala MP oznámení o podnapilém hostu místní restaurace, který nemá na zaplacení útraty. Strážníci na místě zjistili, že osmadvacetiletý muž původem z Bulharska zaplatil pouze část své útraty a obsluze dluží ještě 200 Kč, které ovšem nemá. Cizinec slíbil, že dluh přijde uhradit následující den, s čímž personál nesouhlasil a požadoval nějakou zástavu, kterou ovšem cizinec nechtěl dát. Vše nakonec vyřešila jeho známá, která do restaurace dorazila a dluh za něho uhradila.

(TV)


 

Kolaps muže, pokousání kočkou

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
11.01.2020

Ve čtvrtek 9. ledna před 11. hodinou zkolaboval přímo před hlídkou strážníků v ulici Purkyňova čtyřiapadesátiletý muž, který dostal epileptický záchvat. Hlídka muži poskytla předlékařskou pomoc a podala mu nezbytné léky, které měl u sebe. Následně byl předán přivolané ZZS, která ho převezla do nemocnice. Po 15. hodině přijala MP oznámení o pokousání kočkou v ulici V Břízkách. Zde bylo zjištěno, že neznámá kočka schovaná v botníků měla způsobit zranění ženě, která zrovna rovnala boty. Ženě se podařilo před příjezdem strážníků kočku odchytnout. Hlídka ji doporučila vzít zvíře na vyšetření k veterináři a zranění si nechat odborně ošetřit. Po 16. hodině asistovala hlídka MP jednotce HZS na místní benzínové čerpací stanici, kde došlo k úniku většího množství nafty na komunikaci.

(TV)


 

Zadržení celostátně hledaných dívek

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
11.01.2020

Ve středu 8. ledna v dopoledních hodinách zadržela hlídka MP v ulici Čapkovská dvě mladistvé dívky, které byly na útěku z diagnostického ústavu. Dívky byly předány Policii ČR.

(TV)