Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 19.3.2018
Aktuality

Výjezdy k bezdomovcům

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V pondělí 12. března po 18. hodině přijala hlídka MP žádost o součinnost ze strany dispečinku ZZS, který přijal na tísňovou linku oznámení o kolapsu muže na autobusovém nádraží. Po příjezdu na místo ZZS a hlídky MP se zde nacházeli na lavičce dva místní bezdomovci. Oznamovatelka sdělila, že jeden z nich ležel na zemi, proto se obávala o jeho život a zdraví. Muži byli bez jakéhokoliv zranění, proto byli ponecháni na místě.

V úterý 13. března se situace opakovala. V 17:54 hodin vyjížděla na žádost dispečinku ZZS hlídka MP do ulice Tůmova k jinému bezdomovci. Oznamovatelka opět sdělila, že muž ležel na zemi a ona se obávala, aby neumrzl. Jelikož byl muž v pořádku, byl výjezd posádky ZZS zrušen.

(TV)


 

Po sousedovi hodil dlažební kostku

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V pátek 9. března v odpoledních hodinách přijala hlídka oznámení o rozepři mezi dvěma sousedy v místní zahrádkářské kolonii. Zde bylo zjištěno, že jeden z mužů zde protiprávně pálil igelitové odpady na otevřeném ohni, čímž zde způsobil silné zakouření okolí. Když ho soused přišel upozornit, aby oheň uhasil, tak po něm mladší muž hodil kus betonové dlažby, kterou ho trefil do nohy a způsobil mu drobné zranění. Hlídka na místě celou událost zadokumentovala a přestupek postoupila k řešení přestupkové komisi města Vysokého Mýta.

TV)


 

Na cestu do školky vyrazil bez doprovodu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V úterý 6. března po 7. hodině ranní byl na MP předán malý chlapec, kterého oznamovatel nalezl na ulici Fibichova. Po zjištění všech skutečností byl chlapec předán vychovatelkám v místní školce. Chlapec měl totiž doma se svými sourozenci vyčkat do příchodu svého příbuzného, který ho ráno doprovází do školky. Toto však neučinil a z domu se na cestu vydal na vlastní pěst. Naštěstí vše dopadlo dobře. O události byl informován odbor sociálních věcí a zdravotnictví. 

(TV)


 

Pondělní den

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V pondělí 5. března v dopoledních hodinách přijala hlídka oznámení, že na ulici 17. listopadu se opět pohybují dealeři energií. Mladí muži se mají vydávat za zaměstnance firmy ČEZ a nutit občany ke změně stávajících údajně nevýhodných smluv. Jednoho z mužů zde hlídka zastihla. Po zjištění jeho totožnosti byla celá věc postoupena k přestupkové komisi města Vysokého Mýta pro porušení tržního řádu.

V 11:26 hodin přijala hlídka oznámení, že uprostřed pole v ulici Rokycanova se pohybuje muž tlačící kolo, který neustále padá a je zřejmě pod vlivem alkoholu. Hlídka zde muže nalezla. Tento sdělil, že si dnes trošku přihnul a nyní je na cestě domů. Proč nešel po chodníku, ale po poli muž nesdělil. Hlídka muže doprovodila do místa bydliště, kde na něj již měla čekat manželka.

V 13:50 hodin přijala hlídka oznámení, že v místní prodejně hraček došlo k zdravotnímu kolapsu malé dívky. Při příjezdu strážníků byla již dívka v péči ZZS. Během ošetřování dívky bylo zjištěno, že zde se sestrou měly odcizit dvě hračky v hodnotě 70 Kč, které si ukryly do batohu. Když je však prodavačka odhalila, tak se jedné z dívek udělalo nevolno a omdlela. Dívky si na místě převzala matka, která byla telefonicky kontaktována. O události byl informován odbor sociálních věcí a zdravotnictví MÚ Vysoké Mýto.

(TV)


 

Řidič pod vlivem alkoholu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V neděli 4. března v 01:20 hodin ráno kontrolovala hlídka MP na ulici Prokopa Velikého řidiče osobního vozidla Ford. Při tomto se zjistilo, že devětatřicetiletý muž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 1,23 promile alkoholu v dechu. Pro podezření z trestného činu si celou věc převzala hlídka Policie ČR.

V 02:40 hodin přijala hlídka oznámení, že na ulici Prokopa Velikého leží na chodníku opilý muž. Čtyřiadvacetiletý muž byl strážníky probuzen. Za své jednání se omluvil a odešel do místa bydliště.

(TV)


 

Napadení v baru

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V sobotu 3. března v 03:35 hodin, přijala hlídka oznámení o fyzickém napadení před místním barem. Na místě se měla nacházet zraněná dívka. Hlídka MP na místě společně s hlídkou Policie ČR zajistila svědky celého incidentu i totožnost údajného útočníka. Devatenáctiletá dívka byla ZZS převezena na ošetření do nemocnice v Litomyšli. Událostí se nadále zabývá Policie ČR.

(TV)


 

Opět podchlazený bezdomovec

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V sobotu 24. února v 17:35 hodin nalezla hlídka na lavičce na náměstí silně podchlazeného bezdomovce. Vzhledem k teplotám hluboko pod bodem mrazu strážníci muže zabalili do termofólie a na místo přivolali ZZS, která ho převezla do nemocnice.

(TV)


 

Dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V pátek 23. února po 13. hodině byla hlídka požádána o zajištění dopravní nehody na kruhovém objezdu na silnici I/35 kde došlo ke střetu osobního a nákladního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Účastníci se na místě domluvili o zavinění a sepsali mezi sebou záznam o dopravní nehodě.

(TV)


 

V mrazu se rozhodl ležet na chodníku

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V úterý 20. února ve 23. hodin přijala hlídka oznámení, že na ulici Litomyšlská leží na chodníku muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jednasedmdesátiletého problémového muže z Vysokého Mýta. Tento sdělil, že zde leží už hodinu, jelikož se mu špatně chodí. Vzhledem k teplotě pohybující se okolo deseti stupňů pod nulou mu strážníci nabídli odvoz domů. Toto však odmítl a svým arogantním urážlivým jednáním dal najevo, že to s ním budou mít strážníci těžké, jelikož se z místa nehodlá hnout a chce zde dále ležet. Strážníci se ho ještě chvíli snažili přesvědčit ke spolupráci, ale zbytečně. Hlídka se proto rozhodla muže převézt na protialkoholní záchytnou stanici. Po telefonické konzultaci zde však neuspěla, jelikož muž měl v dechu pouze 0,83 promile alkoholu, čímž nesplňoval limit pro umístění. Nakonec muže přiměla spolupracovat až posádka ZZS, která dorazila na místo a po dlouhých minutách přemlouvání muže převezla do místa bydliště. Ale pouze k oplocení pozemku, dále je muž rázně odmítl vpustit s tím, že tam už nemají co dělat.

(TV)  


 

Podchlazený bezdomovec skončil v nemocnici

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
13.03.2018

V pondělí 19. února v 10:30 hodin přijala hlídka MP oznámení o silně podchlazeném bezdomovci, který se nachází v bývalém pivovaru. Strážníci předali muže ročník 1943 přivolané ZZS, která ho převezla do nemocnice. Ve 14. hodin hlídka obdržela oznámení, že na náměstí leží bezvládný muž. Hlídka na místě zjistila, že třiašedesátiletému muži, který je diabetikem, se udělalo nevolno a upadl. Strážníky požádal o převoz do místa bydliště.

(TV)


 

Vandal vytrhl reklamní poutač z fasády domu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
17.02.2018

V sobotu 17. února v dopoledních hodinách bylo na MP přijato oznámení o poškození a krádeži reklamního poutače z domu v ulici Tůmova. Reklamní poutač ve tvaru zmrzliny byl nalezen pohozený v ulici Škrétova. Z kamerového záznamu MP bylo zjištěno, že k vytržení poutače ze zdi došlo v 00:05 hodin v noci. Na svědomí ho má zřejmě jeden z návštěvníků pátečního maturitního plesu konaném v M-klubu. Na kamerovém záznamu je vidět skupinka dvou dívek v černých šatech, dvou mladíků v bílých košilích a dvou mladíků v saku. Jeden z mladíků v tmavém saku má tento poutač na svědomí. Ostatní ze skupiny tomuto přihlíželi. Kdo by měl informaci ke zjištění totožnosti této skupiny osob, ať prosím kontaktuje MP Vysoké Mýto telefonicky nebo na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Vandal se může přihlásit i sám. (FOTO MKDS MPVM)

(TV)

 

Celý článek...
 

Opilá žena ležela v silnici

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
17.02.2018

Ve středu 14. února před 21. hodinou byla hlídka přivolána do ulice Šafaříkova, kde na silnici ležela silně opilá žena. U padesátileté ženy bylo dechovou zkouškou zjištěno 2,82 promile alkoholu v dechu. Ženu si na místě převzal její manžel.

(TV)


 

První krádež mu prošla, druhá již ne

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
17.02.2018

V úterý 13. února byla hlídka přivolána ke krádeži do prodejny Tesco. Ostraha zde dopadla při krádeži lahve alkoholu a sirupu v hodnotě 157 Kč třiadvacetiletého muže z Broumova. Dále bylo zjištěno, že tento muž zde již 1. února odcizil několik lahví alkoholu v hodnotě 1469 Kč, se kterými stihl utéct. Spáchaným protiprávním jednáním se nyní bude zabývat přestupková komise města Vysokého Mýta.

(TV)


 

Opilý zákazník se domáhal vrácení hotovosti

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
17.02.2018

Ve středu 7. února po 16. hodině, se na MP obrátili zaměstnanci pošty, kteří sdělili, že již asi hodinu mají na pobočce problém s jedním ze zákazníků. Strážníci zjistili, že se na místě nachází osmapadesátiletý opilý muž, který si chtěl nechat dobít kredit na telefon, ale předložil zde špatné telefonní číslo. Muž se domáhal vrácení hotovosti. Jelikož muž ve svém stavu nedokázal pochopit celou vzniklou situaci, museli ho nakonec strážníci z pobočky vykázat.

(TV)


 

Muž zakopl o obrubník

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
17.02.2018

V pátek 2. února před polednem byla hlídka upozorněna na zraněného muže se zakrváceným obličejem, který se nachází na autobusovém nádraží. Sedmašedesátiletý muž strážníkům sdělil, že zakopl a upadl na chodník. Přes opětovnou nabídku ze strany strážníků muž ošetření lékařem odmítl.

(TV)


 

Muže napadla spolubydlící

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
17.02.2018

Ve čtvrtek 25. ledna před 19. hodinou vyjížděla hlídka MP k oznámení o fyzické roztržce mezi mužem a ženou v jednom z bytů na Litomyšlském předměstí. Na místě se nacházel muž ročník 47, který hlídce sdělil, že ho fyzicky napadla jeho o deset let mladší spolubydlící. Toto se má dít již delší dobu. Jelikož muž měl tržné zranění na hlavě a na noze, byla na místo přivolána posádka ZZS a dále hlídka Policie ČR. Muž skončil na ošetření v nemocnici v Litomyšli. Protiprávním jednáním jeho spolubydlící se dále zabývá Policie ČR.

(TV)


 

Krádež v Albertu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
17.02.2018

V pondělí 22. ledna v 17. hodin byli strážníci přivoláni do prodejny Albert, kde ostraha dopadla při krádeži jednoho balení tresčích jater v hodnotě 51 Kč místního bezdomovce. Osmapadesátiletý muž se nyní ze svého jednání bude zodpovídat u přestupkové komise.

(TV)


 

Řidič se nevěnoval řízení

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
17.02.2018

22.1.2018 DN I35 autodromV pondělí 22. ledna v 9 hodin dopoledne byla hlídka MP přivolána k dopravní nehodě na silnici I/35 u autodromu, kde došlo ke střetu osobního vozidla a autobusu. Na místě bylo zjištěno, že řidič osobního vozidla se plně nevěnoval řízení, s vozidlem přejel do protisměru, kde narazil do boku autobusu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. (FOTO MPVM)

(TV)