Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 2.4.2020
Aktuality

Nouzový stav

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.03.2020

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu ze dne 12. března 2020 a s následnými opatřeními, řešili strážníci do této chvíle pouze několik drobných prohřešků, které prozatím vyřešili domluvou.

(TV)


 

Dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.03.2020

IMG 20200318 154044Ve středu 18. března v 15:40 hodin přijala hlídka MP oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu na ulici Kpt. Poplera. Nehoda se obešla bez zranění. Hlídka na místě usměrňovala provoz do zadokumentování dopravní nehody Policií ČR. (FOTO MPVM)

 

(TV)


 

Dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.03.2020

IMG 20200313 145632V pátek 13. března po 14. hodině vyjížděla hlídka MP k dopravní nehodě na silnici I/35, kde na ulici Husova došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Jelikož se účastníci nehody nebyli schopni domluvit o zavinění, byla věc předána k šetření Policií ČR. Před 19. hodinou přijala hlídka MP oznámení o rodinných neshodách v místním pečovatelském domě, kde třiašedesátiletý muž vyhrožuje fyzickou újmou své matce. Hlídka na místě situaci uklidnila. Muže poučila, že v případě dalšího oznámení bude z místa vykázán. (FOTO MPVM)

 

(TV)

 

 

 

 

Celý článek...
 

Krádeže v prodejnách

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
21.03.2020

V sobotu 7. března po 11. hodině řešila hlídka MP krádež zboží v prodejně Albert. Třiačtyřicetiletý muž zde odcizil zboží v hodnotě 324 Kč. Krádež zboží řešila MP i v úterý 10. března v prodejně Penny. Pětatřicetiletá žena odcizila zboží v hodnotě 269 Kč. Za přestupek proti majetku byla oběma provinilcům uložena pokuta v příkazním řízení.

(TV)


 

Dopravní nehoda, řidič bez řidičského oprávnění

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
5.03.2020

Ve středu 4. března v 14:43 hodin bylo na MP přijato oznámení o dopravní nehodě na silnici I/35 u křižovatky ulic Hradecká a Vraclavská, kde došlo k nedobrzdění mezi dvěma osobními vozidly. Nehoda se obešla bez zranění. Pár minut před půlnocí kontrolovala hlídka MP na Vošticích řidiče vozidla značky Peugeot. Pozornost strážníků upoutal rozbitou zadní lampou. Při kontrole vyšlo najevo, že sedmatřicetiletý muž z Vysokého Mýta není držitelem řidičského oprávnění. Navíc mu byl již v minulosti několikrát vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Přestupkem se bude zabývat správní orgán.

(TV)


 

Sobotní den

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
5.03.2020

V sobotu 29. února po 2. hodině ranní byla hlídka MP přivolána k rušení nočního klidu na místní ubytovnu. Po příjezdu hlídky zde již byl klid. V 15:30 hodin vyjížděla hlídka MP s hlídkou Policie ČR k slovní roztržce mezi dvěma cizinci na ubytovnu v centru města. Po příjezdu hlídek na místo nikdo nic oznamovat nechtěl. V 17:10 hodin byla hlídka přivolána do ulice Jiráskova, kde se měl na chodníku nacházet zraněný opilý muž. Šestašedesátiletého muže převezla ZZS k ošetření do nemocnice s tržnou ránou na hlavě. Po 21. hodině kontrolovala hlídka na ulici Javornického šestatřicetiletého cyklistu. Muž na sebe upozornil tím, že neměl rozsvícené předepsané osvětlení, navíc jeho jízda byla značně nejistá. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 1,55 promile alkoholu v dechu. Jeho jednáním se bude zabývat správní orgán.

(TV)


 

Opilý řidič dostal na mokré vozovce smyk

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
28.02.2020

V úterý 25. února ve 23:40 hodin bylo na MP přijato oznámení o odstaveném vozidle s nadměrným nákladem na silnici I/35 na Vošticích. Na místě hlídka zjistila, že nákladní vozidlo má defekt na dvou pneumatikách, které bylo potřeba vyměnit. Překážka byla řádně označena doprovodnými vozidly, jejichž řidiči na místě usměrňovali provoz. O necelou půlhodinu později bylo přijato oznámení o dopravní nehodě na silnici I/35 před obcí Hrušová, kde došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Na místo vyjížděly všechny složky IZS. Pravděpodobný viník nehody utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Dechovou zkouškou u něj Policie ČR zjistila 0,81 promile alkoholu v dechu. Po dobu vyšetřování nehody byla silnice I/35 zcela uzavřena.

(TV)


 

Opilec napadl svou matku

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
24.02.2020

V úterý 18. února v 10:21 hodin bylo na MP přijato oznámení o fyzickém napadení v rychlém občerstvení na autobusovém nádraží. Hlídka na místě zjistila, že jednapadesátiletou ženu měl uvnitř zařízení nejprve verbálně a poté fyzicky napadnout její sedmadvacetiletý opilý syn. Z místa poté utekl. K žádnému zranění ženy nedošlo. Událost hlídka postoupila k projednání přestupkové komisi města.

(TV)


 

Výtržník skončil na záchytce

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
24.02.2020

V pondělí 17. února v 17:30 hodin vyjížděla hlídka MP k oznámenému fyzickému napadení a rozbití výlohy obchodu na ulici Dobrovského. Na místě strážníci museli zpacifikovat agresivního třicetiletého muže z Moravské Třebové. Tento měl podle svědků nejprve verbálně a poté fyzicky napadnout šestačtyřicetiletého muže. Při vzájemné potyčce následně došlo k rozbití výlohy. Vzhledem k tomu, že škoda přesáhla pět tisíc Kč, událost si na místě převzala Policie ČR. U agresora bylo provedenou dechovou zkouškou zjištěno 1,81 promile alkoholu v dechu. Hlídkou MP byl k vystřízlivění převezen na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic.

(TV)


 

Z dopravního přestupku se vyklubal spor o dítě

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
24.02.2020

V pátek 14. února byla hlídka přivolána na Litomyšlské předměstí k oznámenému dopravnímu přestupku. Na místě bylo zjištěno, že si zde bývalá partnerská dvojice vyřizuje spor o předání dítěte. Událost byla na místě předána hlídce Policie ČR.

(TV)


 

Nehoda, bezdomovec, hádka na ubytovně

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality
24.02.2020

Ve čtvrtek 13. února v 8:30 hodin byla hlídka MP požádána o zajištění dopravní nehody na silnici I/35 v centru města, kde došlo ke střetu tří osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Krátce po 16. hodině byla hlídka přivolána do areálu nemocnice na ulici Hradecká, kde se zdržoval bezdomovec. Hlídka ho z místa vykázala. Ve 20 hodin vyjížděla hlídka na místní ubytovnu k hádce muže a ženy. Jednačtyřicetiletý opilý muž nakonec ubytovnu opustil.

(TV)