Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 22.6.2018

Víkendové události


V sobotu 4. března po jedné hodině ranní byla hlídka MP přivolána do místní restaurace, kde měla obsluha problém s hostem, který nechtěl zaplatit útratu ve výši 473 Kč. Navíc přestal s obsluhou úplně komunikovat. Jeho zaryté mlčení se nepodařilo prolomit ani strážníkům, proto ho hlídka musela předvést k prokázání totožnosti na Policii ČR. Odtud následně putoval na záchytku, kde mu bylo naměřeno 2,38 promile alkoholu v dechu. V odpoledních hodinách se muž přišel do restaurace za své chování omluvit a dluh zaplatit. Nicméně úhrada za záchytku ve výši 3200 Kč ho nemine. Navíc mu nyní hrozí ještě finanční postih ze strany strážníků do výše 5 tisíc Kč za přestupek proti veřejnému pořádku.

Krátce po 4. hodině ranní bylo na MP přijato oznámení o rušení nočního klidu hlasitou hudbou z jednoho z bytů na ulici V Břízkách. Po několika minutách usilovného zvonění hlídce otevřel rozespalý muž, který sdělil, že po příchodu z nočního flámu u hudby usnul. To, že probudil půlku domu, si neuvědomoval. Za přestupek proti veřejnému pořádku mu byla uložena bloková pokuta ve výši 1000 Kč.

V dopoledních hodinách přijala hlídka MP oznámení o vloupání do jedné z chat v místní zahrádkářské kolonii. Neznámý pachatel do objektu násilně vnikl zřejmě za účelem přespání. Celou věcí se dále zabývá Policie ČR.

V neděli 5. března před 2. hodinou ranní byla hlídka přivolána do ulice V Peklovcích, kde se měl po chodbě panelového domu pohybovat neznámý muž a dobývat se do jednoho z bytů. Podnapilý muž, kterého strážníci v místě nalezli, sdělil, že si přišel vyzvednout své věci, které tu má z doby, kdy tu ještě bydlel. Hlídka muže z domu vykázala. Muž byl poučen, aby příště přišel raději v rozumnou denní dobu.

 (TV)