Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 19.8.2018
Aktuálně

Čtvrteční události

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 16.08.2018

Ve čtvrtek 16. srpna po 9. hodině hlídka přijala oznámení o dvou pravděpodobně opilých mužích, kteří na ulici Pražská pokřikují na lidi a chovají se nepřístojně. Hlídka na místě nikoho nenalezla. V pravé poledne vyjížděla hlídka do ulice Prokopa Velikého, kde na chodníku ležel opilý muž. Muže hlídka probrala a v místě bydliště ho předala manželce. V 18:41 hodin vyjížděla hlídka MP na žádost Policie ČR a operačního střediska hasičů na ulici Lipová, kde zůstalo v rozehřátém autě uzamčené dítě a pes. Klíč od vozidla zůstal přivřený mezi pátými dveřmi. Po vyhodnocení situace bylo nakonec rozhodnuto o tom, že náhradní klíč přiveze na místo hlídka Policie ČR z Ústí nad Orlicí. Vozidlo bylo okolo 19:15 hodin odemčeno. Oba uzamčení byli celou dobu monitorováni a byli mimo ohrožení života. V 19:45 hodin hlídka přijala oznámení o opilém muži, který leží na ulici 17. listopadu. Před příjezdem hlídky muž z místa odešel.

(TV)


 

Dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 16.08.2018

Ve středu 15. srpna před půlnocí vyjížděla hlídka MP k dopravní nehodě na silnici I/35, kde došlo k defektu kola u návěsu nákladního vozidla a do zbytků gumy narazilo osobní vozidlo. Nehoda se obešla bez zranění. Šetření nehody si převzala Policie ČR.

(TV)


 

Víkendové události

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 16.08.2018

V pátek 10. srpna ve 22:30 hodin byla hlídka MP a Policie ČR přivolána k rušení nočního klidu hudbou a zpěvem na ulici Husova. Na místě byl však klid. V sobotu 11. srpna ve večerních hodinách zaznamenala hlídka celkem 12 oznámení. V deseti případech se jednalo o rušení nočního klidu v různých částech města ať již zpěvem, hlasitou hudbou nebo hosty z předzahrádek restaurací. Po upozornění hlídky se situace na místě vždy uklidnila. K netradičnímu oznámení vyjížděla hlídka na žádost dispečinku HZS Pardubice před půlnocí do ulice Větrná. Do bytu mladé rodiny mělo vlétnout otevřeným oknem několik sršní. Matka s malými dětmi musela narychlo opustit pokoj. Strážníci v bytě zneškodnili jednu sršeň. Pro uklidnění silně rozrušené ženy ještě pro jistotu prohlédli celý byt. V neděli 12. srpna před šestou hodinou ranní byla hlídka přivolána k opilému muži, který ležel na ulici Pražská. Pětatřicetiletý muž po probuzení odešel do místa bydliště.

(TV)


 

Dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 4.08.2018

DSCN0290V pátek 3. srpna v 16:41 hodin byla na MP oznámena dopravní nehoda mezi Vysokým Mýtem a Dvořiskem, kde došlo ke střetu osobního vozidla a cyklistky. Při příjezdu hlídky na místo byla již čtyřiasedmdesátiletá žena v péči ZZS. Strážníci na místě zjistili totožnost účastníků nehody a svědků. Celou věc následně předali k šetření Policii ČR. Cyklistka, která pravděpodobně nedala přednost osobnímu vozidlu při přejíždění hlavní silnice, skončila se zraněním v nemocnici. Dechová zkouška byla u obou řidičů negativní. (FOTO MPVM)

(TV)

 

 

 

 

Celý článek...
 

Opilec skončil na záchytce

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 4.08.2018

Ve středu 25. července ve 20:20 hodin byla hlídka MP přivolána na ulici Českých bratří k opilému muži, který ležel na chodníku. Dechová zkouška u osmačtyřicetiletého muže polské národnosti ukázala hodnotu 3,01 promile alkoholu v dechu. Jelikož se muž choval agresivně a s hlídkou nespolupracoval, byl k vystřízlivění převezen na záchytku do Pardubic.

(TV)


 

Dopravní nehody

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 14.07.2018

DN Kpt. PopleraVe čtvrtek 12. července byla hlídka požádána o zajištění dopravní nehody na ulici Dobrovského, kde došlo k pádu cyklisty. Ten byl se zraněním převezen ZZS do nemocnice v Litomyšli.

K další dopravní nehodě byla hlídka přivolána v pátek 13. července po 11. hodině na ulici Kpt. Poplera, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Účastníci mezi sebou sepsali záznam o dopravní nehodě. (FOTO MPVM)

(TV)


 

Druhá krádež mu už neprošla

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 14.07.2018

Ve středu 11. července v 18:30 hodin vyjížděly hlídky MP a Policie ČR ke krádeži do prodejny Tesco. Ostraha prodejny zde zadržela čtyřiatřicetiletého muže z Luže, který se pokoušel bez zaplacení pronést přes pokladnu zboží v hodnotě 3998 Kč. S ním se zde nacházela i jeho stejně stará přítelkyně. K jejich smůle si jich však ostraha povšimla již při příchodu do obchodu a povedenou dvojici si pohlídala, jelikož předešlého dne muži krádež vyšla. To si z obchodu odnesl zboží v hodnotě 6065 Kč. Muž skončil v policejní cele a ze svého jednání se nyní bude zodpovídat před soudem. Muž byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen.

Po 23. hodině vyjížděly opět hlídky společně s posádkou ZZS do ulice Husova, kde došlo v jednom z domů po předchozí slovní rozepři k napadení mezi dvěma ženami. Ty se dle svědků měly tahat za vlasy a kopat se do zad. Třiadvacetiletá žena byla s drobným zraněním převezena na ošetření do nemocnice v Litomyšli. Celou událostí se zabývá Policie ČR.

(TV)