Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 24.4.2017
Aktuálně

Řídili bez řidičáků

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.04.2017

V sobotu 8. dubna pár minut po půlnoci zastavila hlídka MP na ulici Prokopa Velikého osobní vozidlo Ford Mondeo. Při následné kontrole bylo zjištěno, že dvaadvacetiletý řidič z okresu Rychnov nad Kněžnou není držitelem řidičského oprávnění. Dále byla u vozidla zjištěna propadlá technická. Přivolaná hlídka Policie ČR navíc u řidiče zjistila požití omamných a psychotropních látek. Ani ne hodinu poté bylo vozidlo opět zjištěno před obcí Lhůta. Tentokrát na místě řidiče seděla šestadvacetiletá příbuzná předchozího řidiče, který seděl na sedadle spolujezdce. Ani tato však nebyla držitelkou řidičského oprávnění. Obě věci jsou nyní v šetření Policie ČR, která rozhodne o kvalifikaci spáchaného protiprávního jednání.

(TV)


 

Střet tří vozidel u Zámrsku

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 7.04.2017

DSCN8738V pátek 7. dubna v 15:09 hodin bylo na MP přijato oznámení o dopravní nehodě tří vozidel na silnici I/35 u odbočky na Zámrsk. Na místo vyjely všechny složky IZS. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, které byly ZZS převezeny do nemocnice. Pravděpodobnou příčinou bylo nedání přednosti v jízdě. Celou událostí se dále zabývá Policie ČR. Místo nehody bylo s opatrností průjezdné. (FOTO MPVM)

(TV)

 

 

 

 

Celý článek...
 

Odcizil dětské autíčko

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 7.04.2017

V pondělí 3. dubna po 13. hodině byla hlídka MP přivolána do prodejny Tesco, kde byl ostrahou přistižen při krádeži dětského autíčka v hodnotě 60 Kč padesátiletý cizí státní příslušník. Za přestupek proti majetku mu byla uložena bloková pokuta.

(TV)


 

O aprílový žert nešlo

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 7.04.2017

V sobotu 1. dubna pár minut před 6. hodinou ranní překvapilo hlídku MP na silnici I/35 vozidlo Škoda Felicia, které jelo po kruhovém objezdu v protisměru. Při následné kontrole bylo zjištěno, že pětapadesátiletá řidička z okresu Svitavy je pod vlivem alkoholu. Dechovou zkoušku u ní bylo zjištěno 0,52 promile alkoholu. Přivolaná hlídka Policie ČR ji na místě odebrala řidičský průkaz. U správního orgánu ji nyní hrozí pokuta až 50 000 Kč a zákaz řízení na dva roky.

(TV)


 

Pro koledu si přišly dřív

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 7.04.2017

V pondělí 20. března v odpoledních hodinách byla hlídka MP přivolána do prodejny Penny, kde ostraha zadržela tři děti při krádeži dvanácti čokoládových vajíček v hodnotě 233 Kč. Nejstaršímu z nich bylo teprve devět let. Krádež si převzal sociální kurátor.

(TV)


 

Ukradl čokolády

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 18.03.2017

V pátek 17. března v 18:40 hodin byla hlídka MP přivolána ke krádeži do obchodu Tesco, kde byl ostrahou dopaden pětadvacetiletý muž z Moravské Třebové. Ten odcizil dvě čokolády v hodnotě 200 Kč. Jelikož byl muž již v lednu tohoto roku řešen za jinou krádež ve Svitavách, byla celá věc postoupena k přestupkové komisi města Vysokého Mýta, kde mu hrozí pokuta do výše třiceti tisíc Kč.

(TV)


 

Chatky průběžně střídal, nakonec byl dopaden

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 16.03.2017

ilustrační fotoMinimálně od začátku měsíce března ztrpčovala život chatařům místní zahrádkářské kolonie neznámá osoba, která jim násilně vnikala do jejich chatek a opakovaně zde nocovala. V jednom případě se zde dopustila i krádeže. S žádostí o noční kontrolu nemovitostí se jich několik obrátilo na strážníky. Ve čtvrtek 16. března pár minut po půlnoci se dostavil úspěch, když strážníci při několikáté kontrole nalezli v jedné z vytipovaných chat podezřelého muže. Ten si tu v poklidu dřímal. Pětadvacetiletý muž skončil na policejní služebně, kde se následně k dalším skutkům doznal. Nyní ho bude čekat soud.

(TV)


 

Dopravní nehoda na kruhovém objezdu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 16.03.2017

DSCN8571V pondělí 13. března v 10:44 hodin bylo na MP přijato oznámení o dopravní nehodě na silnici I/35 na kruhovém objezdu, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Nehodu si převzala k šetření Policie ČR. (FOTO MPVM)

(TV)

 

 

 

 

Celý článek...
 

Rušení nočního klidu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 16.03.2017

Během sobotní noci 11. března byla na MP přijata dvě oznámení o rušení nočního klidu. V 01:12 hodin vyjížděla hlídka do ulice V Peklovcích, kde rušil noční klid na chodbě panelového domu jednačtyřicetiletý muž. Po důrazné domluvě muž z domu odešel. Po 22. hodině bylo přijato oznámení o rušení nočního klidu z místního baru hlasitou hudbou. Věc byla vyřešena na místě domluvou.

(TV)


 

Utekla bez lupu a své kabelky

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 16.03.2017

Ve čtvrtek 9. března v 19:38 hodin byla hlídka MP přivolána ke krádeži do prodejny Lidl. Zde bylo zjištěno, že prodavačka zadržela ženu s kradenou lahví alkoholu v hodnotě 129 Kč, kterou ukrývala v kabelce. Při následném konfliktu s prodavačkou však stihla pachatelka z prodejny utéct. Na místě ale ponechala svou kabelku s odcizeným zbožím a osobními věcmi. Pro hlídku MP posléze nebylo složité si pro sedmnáctiletou slečnu dojít do místa bydliště. Za přestupek proti majetku ji byla uložena bloková pokuta v maximální výši 2500 Kč.

 (TV)


 

Bezdomovec předstíral zdravotní problémy

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 16.03.2017

Ve středu 8. března před 18. hodinou přijala hlídka MP hned dvě oznámení o zraněném muži, který leží na náměstí, má odřené ruce do krve a stěžuje si, že nemůže chodit. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o místního bezdomovce. Po chvíli hlídka zjistila, že muž předstíral svá zranění z důvodu, aby jej ZZS převezla k hospitalizaci do nemocnice kvůli chladnému počasí, které panovalo. Přivolaný lékař proto muži pouze ošetřil oděrky na rukou a dále byl ponechán na místě. Dále mu bylo doporučeno, aby se svými zdravotními problémy navštívil obvodního lékaře, který by ho mohl umístit na LDN a nezatěžoval neustále ZZS, která je potřeba u závažnějších případů. Ani ne 36 hodin po této události byla hlídka MP k bezdomovci přivolána opětovně. Tentokrát v nočních hodinách v opilém stavu ležel na chodníku před prodejnou Albert. Hlídka muže probudila a z místa vykázala.K dalšímu opilému muži strážníci vyjížděli v pátek 10. března v 16:30 hodin. Šestašedesátiletý muž ležel v příkopu na ulici Tisovská. Hlídka ho předala v místě bydliště manželce. V sobotu 11. března před 3. hodinou ranní nalezla hlídka opilého muže na ulici Pražská. Šestatřicetiletý muž po probuzení odešel domů.  

(TV)