Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 22.6.2018
Aktuálně

Řídila pod vlivem drog

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 4.06.2018

V úterý 22. května krátce po půlnoci kontrolovala hlídka MP na ulici G. Svatoně řidičku osobního vozidla Opel. U dvaatřicetileté ženy byla pozitivní zkouška na návykové látky. Celou věc si na místě převzala hlídka Policie ČR.

(TV)


 

Spolupráce se ZZS

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 4.06.2018

V pátek 11. května před polednem byla hlídka MP požádána dispečinkem ZZS o poskytnutí první pomoci třiapadesátileté ženě, která na ulici Pražská vlivem vysokých teplot zkolabovala. Na místě již ženě poskytovali pomoc svědci události. Žena byla následně ZZS převezena do nemocnice v Litomyšli. 21. května po 17. hodině se s prosbou o pomoc obrátil na linku 156 šedesátiletý muž. Tento hlídce sdělil, že delší dobu trpí psychickými problémy a dnešní den se mu udělalo velmi špatně. Hlídka za mužem dorazila na uvedenou adresu a vyčkala s ním do příjezdu ZZS, která si událost převzala. 25. května ve večerních hodinách vyjížděla hlídka k vážné události do místní spádové obce k odchytu psa, který bránil posádce ZZS v ošetření svého pána, který utrpěl vážný úraz. Po odchytu zvířete ještě strážníci pomáhali záchranářům s oživováním muže leč bezúspěšně. Celou událostí se dále zabývá Policie ČR.

(TV)


 

Opilci, záchytky, občanská soužití

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 4.06.2018

Během května zaznamenala MP celkem 9 výjezdů k opilým osobám. Z toho pět osob muselo být umístěno na záchytku v Pardubicích, dva muži byli hlídkou dopraveni do místa bydliště a dva museli být s pohmožděninami převezeni ZZS do nemocnice. Dne 4. května ve večerních hodinách byla hlídka upozorněna na silně opilého bezdomovce, který ležel na chodníku na náměstí. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 2,27 promile alkoholu v dechu. Devětačtyřicetiletý muž byl převezen na záchytku.

Celý článek...