Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 26.2.2018
Aktuálně

Vandal vytrhl reklamní poutač z fasády domu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.02.2018

V sobotu 17. února v dopoledních hodinách bylo na MP přijato oznámení o poškození a krádeži reklamního poutače z domu v ulici Tůmova. Reklamní poutač ve tvaru zmrzliny byl nalezen pohozený v ulici Škrétova. Z kamerového záznamu MP bylo zjištěno, že k vytržení poutače ze zdi došlo v 00:05 hodin v noci. Na svědomí ho má zřejmě jeden z návštěvníků pátečního maturitního plesu konaném v M-klubu. Na kamerovém záznamu je vidět skupinka dvou dívek v černých šatech, dvou mladíků v bílých košilích a dvou mladíků v saku. Jeden z mladíků v tmavém saku má tento poutač na svědomí. Ostatní ze skupiny tomuto přihlíželi. Kdo by měl informaci ke zjištění totožnosti této skupiny osob, ať prosím kontaktuje MP Vysoké Mýto telefonicky nebo na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Vandal se může přihlásit i sám. (FOTO MKDS MPVM)

(TV)

 

Celý článek...
 

Opilá žena ležela v silnici

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.02.2018

Ve středu 14. února před 21. hodinou byla hlídka přivolána do ulice Šafaříkova, kde na silnici ležela silně opilá žena. U padesátileté ženy bylo dechovou zkouškou zjištěno 2,82 promile alkoholu v dechu. Ženu si na místě převzal její manžel.

(TV)


 

První krádež mu prošla, druhá již ne

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.02.2018

V úterý 13. února byla hlídka přivolána ke krádeži do prodejny Tesco. Ostraha zde dopadla při krádeži lahve alkoholu a sirupu v hodnotě 157 Kč třiadvacetiletého muže z Broumova. Dále bylo zjištěno, že tento muž zde již 1. února odcizil několik lahví alkoholu v hodnotě 1469 Kč, se kterými stihl utéct. Spáchaným protiprávním jednáním se nyní bude zabývat přestupková komise města Vysokého Mýta.

(TV)


 

Opilý zákazník se domáhal vrácení hotovosti

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.02.2018

Ve středu 7. února po 16. hodině, se na MP obrátili zaměstnanci pošty, kteří sdělili, že již asi hodinu mají na pobočce problém s jedním ze zákazníků. Strážníci zjistili, že se na místě nachází osmapadesátiletý opilý muž, který si chtěl nechat dobít kredit na telefon, ale předložil zde špatné telefonní číslo. Muž se domáhal vrácení hotovosti. Jelikož muž ve svém stavu nedokázal pochopit celou vzniklou situaci, museli ho nakonec strážníci z pobočky vykázat.

(TV)


 

Muž zakopl o obrubník

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.02.2018

V pátek 2. února před polednem byla hlídka upozorněna na zraněného muže se zakrváceným obličejem, který se nachází na autobusovém nádraží. Sedmašedesátiletý muž strážníkům sdělil, že zakopl a upadl na chodník. Přes opětovnou nabídku ze strany strážníků muž ošetření lékařem odmítl.

(TV)


 

Muže napadla spolubydlící

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.02.2018

Ve čtvrtek 25. ledna před 19. hodinou vyjížděla hlídka MP k oznámení o fyzické roztržce mezi mužem a ženou v jednom z bytů na Litomyšlském předměstí. Na místě se nacházel muž ročník 47, který hlídce sdělil, že ho fyzicky napadla jeho o deset let mladší spolubydlící. Toto se má dít již delší dobu. Jelikož muž měl tržné zranění na hlavě a na noze, byla na místo přivolána posádka ZZS a dále hlídka Policie ČR. Muž skončil na ošetření v nemocnici v Litomyšli. Protiprávním jednáním jeho spolubydlící se dále zabývá Policie ČR.

(TV)


 

Krádež v Albertu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.02.2018

V pondělí 22. ledna v 17. hodin byli strážníci přivoláni do prodejny Albert, kde ostraha dopadla při krádeži jednoho balení tresčích jater v hodnotě 51 Kč místního bezdomovce. Osmapadesátiletý muž se nyní ze svého jednání bude zodpovídat u přestupkové komise.

(TV)


 

Řidič se nevěnoval řízení

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.02.2018

22.1.2018 DN I35 autodromV pondělí 22. ledna v 9 hodin dopoledne byla hlídka MP přivolána k dopravní nehodě na silnici I/35 u autodromu, kde došlo ke střetu osobního vozidla a autobusu. Na místě bylo zjištěno, že řidič osobního vozidla se plně nevěnoval řízení, s vozidlem přejel do protisměru, kde narazil do boku autobusu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. (FOTO MPVM)

(TV)


 

Požár nákladního vozidla

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.01.2018

V úterý 16. ledna v 16:30 hodin bylo na MP přijato oznámení o požáru nákladního vozidla na silnici I/35 na ulici Hradecká. Požár vozidla uhasila jednotka hasičů. Hlídka MP na místě usměrňovala provoz do 20:30 hodin, než byl nákladní vůz odtažen.

(TV)


 

Neponaučitelní řidiči

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 17.01.2018

Bez nazvu kopieBěhem necelých dvou hodin zadržela hlídka MP hned dva opilé řidiče. V prvním případě v neděli 14. ledna po půl jedné ráno byla hlídka upozorněna na silně opilého muže, který zaparkoval své vozidlo na parkovišti u Tesca a šel na nákup na místní benzínovou čerpací stanici. Muž, který sotva stál na nohou, byl po několika minutách zadržen s vozidlem na ulici Českých Bratří. Dechovou zkouškou bylo u pětadvacetiletého muže z Vraclavi zjištěno 2,3 promile alkoholu v dechu. Navíc užil osobní vozidlo bez vědomí majitele. Událost si na místě pro podezření z trestného činu převzala hlídka Policie ČR. Krátce po druhé hodině ranní zastavila hlídka na Vošticích u odbočky na Džbánov osobní vozidlo Škoda.  U devětadvacetiletého muže z Javorník bylo dechovou zkouškou zjištěno 1,14 promile alkoholu v dechu. Událost si na místě převzala k dalšímu opatření hlídka Policie ČR. Oba muži byli již v minulosti za řízení pod vlivem alkoholu trestáni.

Od začátku roku hlídky MP zadržely pod vlivem alkoholu už čtyři řidiče motorových vozidel. (FOTO MPVM)

(TV)

Celý článek...