Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 8.8.2020
Aktuálně

Neplatič skončil na záchytce

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 3.08.2020

V sobotu 1. srpna před půl devátou večer přijala hlídka oznámení z místní restaurace, odkud se pokusil bez placení utéct jeden z hostů. Sedmatřicetiletý muž začal posléze verbálně urážet obsluhu i ostatní hosty. Urážkám nebyla ušetřena ani hlídka Policie ČR ani MP. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 2,71 promile alkoholu v dechu. Muž skončil na protialkoholní záchytné stanici. Přestupek bude řešit přestupková komise města.

(TV)


 

Krádež v Tescu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 3.08.2020

V pátek 31. července v 11:30 hodin vyjížděla hlídka MP a Policie ČR do prodejny Tesco. Dva muži se zde pokusili provézt přes pokladny bez placení plný nákupní košík zboží. Věc si pro podezření z trestného činu převzala k šeření Policie ČR.

(TV)


 

Při zákroku proti opilci se zranil strážník

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 3.08.2020

Ve čtvrtek 30. července v odpoledních hodinách řešila hlídka MP oznámení třiadvacetileté ženy, která měla dlouhodobé problémy s bývalým partnerem. Oznámení si nakonec převzala k šetření hlídka Policie ČR. Krátce po 21. hodině se žena opět obrátila na tísňovou linku s tím, že její bývalý přítel byl za její nepřítomnosti u ní v bytě a nyní se nachází v podnapilém stavu před domem.  Devětadvacetiletého muže strážníci z místa vykázali. Netrvalo ani dvacet minut a hlídka se na místo vracela. Muž se tentokrát dobýval do bytu oznamovatelky. Jelikož muž neuposlechl výzvu zakročující hlídky, musely být proti němu použity donucovací prostředky. Při jejich použití došlo ke zranění strážníka, který si poranil rameno. Na místo musela být přivolána k výpomoci hlídka Policie ČR. Před její příjezdem byl muž již plně zpacifikován a po vyšetření lékařem putoval za asistence společné hlídky MP a Policie ČR na protialkoholní záchytnou stanici do Hradce Králové. Zraněný strážník byl ZZS převezen na ošetření do nemocnice v Litomyšli a nyní je v pracovní neschopnosti. Devětadvacetiletý muž se bude z přestupku proti veřejnému pořádku zodpovídat u přestupkové komise města. Občanské soužití mezi uvedenou dvojicí řeší Policie ČR opakovaně.

(TV)

 


 

Krádež v Penny, dopravní nehoda

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 3.08.2020

Ve středu 29. července v 11. hodin byla hlídka přivolána ke krádeži do prodejny Penny. Šestašedesátiletý muž odcizil sluneční brýle v hodnotě 150 Kč. Za přestupek proti majetku mu byla uložena pokuta v příkazním řízení. Ve 14:46 hodin vyjížděla hlídka MP k dopravní nehodě na silnici I/35, kde se na Vošticích střetla dodávka s nákladním vozidlem. Nehoda se obešla bez zranění. Krátce po 15. hodině byla hlídka požádána o spolupráci ze strany Policie ČR při pátrání po osobním vozidle Ford, které jelo ze směru od Litomyšle a ve kterém se měla nacházet hledaná osoba. Vozidlo bylo zastaveno ve Vysokém Mýtě hlídkou Policie ČR.

(TV)


 

Agresivní zákazník

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 3.08.2020

V úterý 28. července po 15. hodině vyjížděla hlídka MP společně s hlídkou PČR do prodejny elektroniky v centru města, kde se měl nacházet agresivní zákazník. Na místě bylo zjištěno, že dvaačtyřicetiletý nespokojený zákazník měl slovní rozepři s personálem. Muž byl hlídkou Policie ČR z provozovny vykázán. Po 21. hodině nalezla hlídka MP spadlý strom na silnici na Vrchách. O jeho odstranění se postarali hasiči.

(TV)


 

Sklo ohrožovalo BESIP

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 3.08.2020

V pátek 24. července před 22. hodinou byla hlídka MP přivolána k rozbitému sklu na silnici při výjezdu na obec Zaháj. Úsek v délce asi 15 metrů uklidila přivolaná jednotka HZS.

(TV)


 

Strážníci řešili opilce

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 3.08.2020

V sobotu 19. července ve 4:30 hodin byla hlídka MP přivolána k opilci, který ležel ve vchodě panelového domu na Pražském předměstí. Hlídka muže doprovodila do jeho bytu. Dalšího opilce řešila hlídka v úterý 21. července před půlnocí, kdy čtyřiatřicetiletý muž ve spodním prádle běhal po ulici Javornického. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 1,44 promile alkoholu v dechu. Jelikož byla tou dobou záchytka již plná, hlídka donutila muže se ustrojit a poslala ho domů. Krátce po půl druhé v noci k němu strážníci opět vyjížděli na ulici Větrnou. Zde polehával na lavičce a mluvením pro sebe rušil noční klid. I odtud byl vykázán a do rána byl od něj již klid. Ve čtvrtek 23. července v 10:30 hodin byla hlídka přivolána na autobusové nádraží, kde se podnapilý muž pokoušel dostat do autobusu. Řidiče, který ho z přepravy vyloučil, nechtěl poslechnout. Přivolanou hlídkou byl vykázán. Ke stejnému muži vyjížděla hlídka MP i o den později. Tentokrát v podnapilém stavu ležel na autobusové zastávce. Hlídka ho předala manželce.

(TV)


 

Muž se pokusil vyskočit z okna

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 20.07.2020

V sobotu 19. července v 01:22 hodin přijala hlídka MP oznámení přes tísňovou linku o agresivním muži, který v ulici Pivovarská rozbijí u své příbuzné zařízení bytu. Hlídka na místě za použití donucovacích prostředků zpacifikovala devětadvacetiletého muže. Následně bylo zjištěno, že se muž pokusil také vyskočit z okna ve čtvrtém patře. Tomu však zabránili jeho příbuzní, kteří ho z parapetu vtáhli zpět do bytu. Muži na místě ošetřila řezné zranění na rukou přivolaná posádka ZZS. K vystřízlivění putoval s hodnotou 1,7 promile alkoholu v dechu na protialkoholní záchytnou stanici do Hradce Králové. Ošetřující lékař doporučil po jeho vystřízlivění psychiatrické vyšetření.

(TV)


 

Krádež barvy na vlasy

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 20.07.2020

V pátek 17. července v 9:30 hodin byla hlídka přivolána ke krádeži do prodejny Penny. Čtyřiapadesátiletá žena zde odcizila barvu na vlasy v hodnotě 110 Kč. Za přestupek proti majetku ji byla uložena bloková pokuta.

(TV)


 

Muž opět napadl svou matku

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 20.07.2020

Ve čtvrtek 16. července před 17. hodinou byla hlídka MP přivolána do ulice Jiřího z Poděbrad, kde došlo v jednom z bytů k fyzickému napadení. Hlídka na místě zjistila, že zde došlo k rozepři mezi matkou a synem, přitom měl osmadvacetiletý muž svou příbuznou uhodit do obličeje. Z místa následně utekl. Žena neutrpěla žádné zranění. Incidenty mezi touto dvojicí řeší strážníci poměrně často.

(TV)

 


 

Krádež peněženky a drogerie

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

V úterý 7. července po 18. hodině se na MP obrátila žena, která sdělila, že ji v prodejně Tesco byla odcizena peněženka s doklady a finanční hotovostí. Žena dále uvedla, že má podezření na dvě ženy, které z prodejny odešly ve společnosti dalších dvou mužů. Podezřelou skupinu zadržela hlídka MP během pár minut. Jednalo se o známé místní firmy. Peněženku ovšem u nich strážníci nenalezli. Po zadokumentování situace a zjištění jejich totožnosti byla skupina propuštěna. Následně bylo od ostrahy prodejny Tesco zjištěno, že tato skupina má na svědomí i krádež drogerie v prodejně v uplynulých dnech, kdy byla zaznamenána na kamery. Událostí se po vyčíslení škody bude zabývat Policie ČR. Odcizená peněženka byla ve večerních hodinách nalezena u obchodního domu. Ovšem bez finanční hotovosti ve výši cca 200 Kč.

(TV)


 

Únik vody, opilec

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

V úterý 7. července po 11. hodině byla hlídka MP přivolána do ulice V Břízkách, kde v jednom z bytů docházelo k úniku vody. Správce domu za asistence hlídky byt otevřel a vodu uzavřel. Ve 12 hodin vyjížděla hlídka MP na žádost dispečinku ZZS do domu na Pražském předměstí, kde se měl nacházet opilý muž. Jelikož muž nebyl v ohrožení života a zdraví, byl po konzultaci s lékařem ponechán na místě.

(TV)


 

Pyrotechnikou podpálili popelnici

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

V pátek 3. a v sobotu 4. července v nočních hodinách řešila hlídka MP s Policií ČR tři oznámení na rušení nočního klidu. V sobotu ve 23:18 hodin bylo přijato oznámení o požáru plastové popelnice na ulici Talafusova. Před jeho vznikem mělo podle svědků dojít k výbuchu a z místa mělo utíkat několik mladíků. Hasiči požár během chvíle zlikvidovali. Událostí se zabývá Policie ČR.

(TV)


 

Podání alkoholu bude mít dohru

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

Ve čtvrtek 2. července po 17. hodině prověřovala hlídka MP oznámení o opilé osobě ležící na ulici Litomyšlská. Na místě nebyl nikdo zjištěn. Krátce po 18. hodině vyjížděla hlídka k silně opilé dívce, která se nacházela na chodníku u vlakové zastávky. U patnáctileté dívky bylo dechovou zkouškou zjištěno 1,36 promile alkoholu v dechu. Dívku musel vyšetřit přivolaný lékař ZZS. Následně byla předána do péče matky, která se mezitím dostavila na místo. Jejím jednáním se bude zabývat sociální pracovník. U přestupkové komise bude mít dohru počínání její osmnáctileté kamarádky, která dívku doprovázela. Tato se přiznala, že mladistvé podala alkoholické nápoje, víno a rum.

(TV)


 

Mezi bratry létal nábytek

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

Ve středu 1. července po 20. hodině vyjížděla hlídka MP společně s hlídkou Policie ČR k fyzickému napadení do bytu v ulici U Potoka. Na místě bylo zjištěno, že se mezi sebou poprali dva bratři, kteří při potyčce použili teleskopický obušek a kusy nábytku. Nakonec se oba uklidnili a nic řešit nechtěli. Zato budou mít co vysvětlovat matce, která byla tou dobou v zaměstnání.

(TV)


 

Hrátky s nožem skončily zraněním

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

V úterý 30. června v odpoledních hodinách řešila hlídka během dvaceti minut dva opilce, kteří leželi na chodníku v různých částech města. V obou případech byli probuzeni a z místa vykázáni. Ve 20:38 hodin vyjížděla hlídka MP s hlídkou Policie ČR a posádkou ZZS do ulice Čapkovská, kde došlo k řeznému poranění dítěte. Na místě se mělo nacházet větší množství osob a situace byla nepřehledná. Nakonec bylo zjištěno, že ke zranění došlo mezi malými dětmi, když si hrály s nožem a jedno ho chtělo sebrat druhému. Přitom došlo k poranění horní končetiny. Dítě bylo převezeno do nemocnice v Ústí nad Orlicí. Událostí se dále zabývá Policie ČR.

(TV)


 

Monitorování Loučné

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

Od 29. do 30. června monitorovali strážníci během služeb řeku Loučnou z důvodu jejího rozvodnění a možnému vylití z břehů. Dále strážníci postupovali v součinnosti s hasiči.

(TV)


 

Žena spala s otevřenými dveřmi

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

V pátek 26. června pár minut po půlnoci přijala hlídka oznámení o otevřených vstupních dveřích bytu v ulici Prokopa Velikého. Na volání oznamovatele se z bytu nikdo neozývá. Hlídka MP následně vzbudila uživatelku bytu, která sdělila, že špatně dovřela dveře.

(TV)


 

Poničil zaparkované vozidlo

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

V neděli 21. června ve 2. hodiny ráno se na MP obrátil majitel vozidla BMW, které mu někdo úmyslně poškodil u fotbalového stadionu a způsobil škodu okolo 30 tisíc Kč. Na místě bylo zjištěno několik svědků, kteří pachatele znali. Událost byla předána Policii ČR.

(TV)


 

Před jízdou vypil údajně tři piva

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

V úterý 16. června po 21. hodině kontrolovala hlídka MP na ulici Prokopa Velikého osmašedesátiletého řidiče vozidla Škoda. Při kontrole bylo zjištěno, že je pod vlivem alkoholu. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 0,97 promile alkoholu v dechu. Událost si na místě převzala hlídka Policie ČR.

(TV)


 

Dopravní nehoda, otevřené dveře

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

V sobotu 13. června v 16:04 hodin vyjížděla hlídka MP k dopravní nehodě na silnici I/35 v centru města, kde došlo ke střetu tří vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Ve 23. hodin přijala hlídka oznámení o otevřených vstupních dveřích do provozovny na ulici Prokopa Velikého. Hlídka na místo dopravila majitele, který si dveře zabezpečil. K otevření dveří došlo vlivem zkratu elektroinstalace.

(TV)


 

Strážníci asistovali při přepravě psychicky nemocného muže

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 8.07.2020

V úterý 9. června asistovala hlídka MP sociální pracovnici při převozu čtyřiatřicetiletého psychicky nemocného muže do nemocnice v Havlíčkově Brodě, o jehož dočasném umístění rozhodl okresní soud.

(TV)