Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 2.2.2023

Za parkovné před soud


Pozornost strážníků na sebe upoutal řidič osobního vozidla Seat, který ve středu 25. května dopoledne ponechal vozidlo několik hodin na jednom z placených parkovišť ve Vysokém Mýtě bez toho, aniž by zaplatil řádný poplatek. Při bližším zkoumání strážníci zjistili, že u patřičně otlučeného vozidla je prošlá technická kontrola a to již skoro rok a tudiž by nemělo vůbec co dělat na pozemní komunikaci.

Ani to snad nebylo pro strážníky překvapení, když totéž vozidlo spatřili krátce před druhou hodinou odpolední vyjíždět z parkoviště u Tesca. Vozidlo proto zastavili a nestačili se divit. Ve vozidle se nacházela tříčlenná osádka včetně 3-letého dítěte. 35-letý řidič vozidla z Vysokomýtska nepředložil řidičský průkaz, což ani nemohl vzhledem k tomu, že mu byl odebrán a vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Ale navíc byl i patřičně opojen alkoholem. U řidiče bylo dechovou zkouškou zjištěnol 2,3 promile alkoholu v dechu. Strážníci proto na místo přivolali hlídku PČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.
Policisté řidiči další jízdu zakázali a ještě téhož dne mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí za což mu hrozí až 3 roky za mřížemi.