Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 31.1.2023

Pondělní den


V pondělí 5. března v dopoledních hodinách přijala hlídka oznámení, že na ulici 17. listopadu se opět pohybují dealeři energií. Mladí muži se mají vydávat za zaměstnance firmy ČEZ a nutit občany ke změně stávajících údajně nevýhodných smluv. Jednoho z mužů zde hlídka zastihla. Po zjištění jeho totožnosti byla celá věc postoupena k přestupkové komisi města Vysokého Mýta pro porušení tržního řádu.

V 11:26 hodin přijala hlídka oznámení, že uprostřed pole v ulici Rokycanova se pohybuje muž tlačící kolo, který neustále padá a je zřejmě pod vlivem alkoholu. Hlídka zde muže nalezla. Tento sdělil, že si dnes trošku přihnul a nyní je na cestě domů. Proč nešel po chodníku, ale po poli muž nesdělil. Hlídka muže doprovodila do místa bydliště, kde na něj již měla čekat manželka.

V 13:50 hodin přijala hlídka oznámení, že v místní prodejně hraček došlo k zdravotnímu kolapsu malé dívky. Při příjezdu strážníků byla již dívka v péči ZZS. Během ošetřování dívky bylo zjištěno, že zde se sestrou měly odcizit dvě hračky v hodnotě 70 Kč, které si ukryly do batohu. Když je však prodavačka odhalila, tak se jedné z dívek udělalo nevolno a omdlela. Dívky si na místě převzala matka, která byla telefonicky kontaktována. O události byl informován odbor sociálních věcí a zdravotnictví MÚ Vysoké Mýto.

(TV)