Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 26.9.2022
Aktuálně

Asistence ZZS

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 24.09.2022

Ve středu 21. září před 12. hodinou byla hlídka MP přivolána do ulice V Břízkách k asistenci posádce ZZS, která zde měla problém s agresivním pacientem. Toho následně převezla do nemocnice v Litomyšli.

(TV)


 

V dodávce se ukrývalo 17 migrantů

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 24.09.2022

V úterý 20. září před 16. hodinou asistovala hlídka MP hlídce Policie ČR v ulici Rokycanova, kde hlídka PČR zastavila dodávkové vozidlo se zahraniční RZ. Při kontrole bylo zjištěno, že se ve vozidle nachází 17 osob cizí státní příslušnosti bez potřebných dokladů. Jednalo se o migranty z jihovýchodní Evropy. Hlídka MP na místě asistovala do příjezdu dalších hlídek Policie ČR. Událost je dále v řešení Policie ČR.

(TV)


 

Páteční události

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 24.09.2022

V pátek 16. září po 20. hodině prověřovala hlídka MP oznámení o narušení objektu na ulici Hradecká. Ve 21:45 hodin vyjížděla k asistenci hasičům do ulice Žižkova, kde si majitel zabouchl dveře bytu.

(TV)


 

Kradl, přestože peníze měl

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 24.09.2022

V úterý 13. září po 15. hodině byla na MP oznámena krádež zboží v obchodě Tesco. Ostraha prodejny zde zadržela sedmapadesátiletého muže z Pardubic, při krádeži jednoho balení šunky v hodnotě 35 Kč. Za přestupek proti majetku mu byla uložena pokuta v příkazním řízení, kterou na místě uhradil.


 

Manželské neshody

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 24.09.2022

Ve středu 7. září ve večerních hodinách asistovala hlídka MP na Litomyšlském předměstí hlídce Policie ČR při manželských neshodách.

(TV)


 

Sex po telefonu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 24.09.2022

V úterý 6. září v 15:42 hodin bylo na MP přijato oznámení cyklistky pohybující se po cyklostezce za stavebninami směr Zámrsk, že se zde u křoví nachází polonahý masturbující muž. Tento drží v jedné ruce mobilní telefon a v druhé své přirození. Na místo ihned vyjela hlídka MP. Jakmile muž hlídku spatřil, pokusil se schovat v křoví, kde odhodil i svůj mobilní telefon. Pozornosti strážníků však neunikl a na místě byl zadržen. Jednalo se o třiapadesátiletého cizince. Po provedených úkonech bylo zjištěno, že muž bydlící na ubytovně se spoustou krajanů si chtěl dopřát chvilku soukromí se svou milenkou. K aktu použil mobilní telefon s internetovým připojením a podle jeho úsudku odlehlou část města. Jeho počínání bylo nakonec vyhodnoceno jako přestupek proti veřejnému pořádku a na místě mu byla uložena pokuta v příkazním řízení.

(TV)


 

Pátrání po seniorovi

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 24.09.2022

Od pátečního rána 2. září spolupracovala hlídka MP s Policií ČR při pátrání po devětašedesátiletém muži z Vysokého Mýta. Naposledy byl viděn předešlého dne ve večerních hodinách v místní hospodě. Muž byl v pořádku nalezen v odpoledních hodinách hlídkou Policie ČR.

(TV)


 

Muži se evidentně nechtělo na záchytku, ale musel

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

V pátek 26. srpna ve 22:40 hodin byla hlídka MP vyslána k pomoci hlídce Policie ČR na ulici Jiráskova, kde se nacházel silně opilý agresivní muž vyšší váhové hmotnosti a hlídka měla problém s jeho naložením do služebního vozidla z důvodu převozu na protialkoholní záchytnou stanici.
(TV)


 

S nožem se dostával do zámků

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

Ve čtvrtek 25. srpna před 8. hodinou bylo na MP přijato oznámení o podezřelém muži, který se pohybuje v okolí stadionu a nožem, který má v ruce se pokouší dostat do různých zámků. Na místo ihned vyjela hlídka MP a Policie ČR. Podezřelý muž byl na místě zadržen a následně mu bylo odebráno několik nožů. Vzhledem k tomu, že se jednalo o cizince, který vůbec nekomunikoval, byl předán k dalšímu opatření cizinecké policii. Po 13. hodině řešila hlídka oznámení o úhynu prasete, které se nacházelo již dva dny na soukromém pozemku. Po 15. hodině se podařilo vyrozumět chovatele, který zařídil odstranění uhynulého zvířete. Před 16. hodinou byla hlídka přivolána ke krádeži do prodejny Lidl. Pětačtyřicetiletá žena z Pardubic zde odcizila chlazené kuře v hodnotě 119 Kč. Za přestupek proti majetku ji byla uložena pokuta v příkazním řízení.
(TV)


 

Zmatený muž skončil na psychiatrii, výtržník si pořezal nohu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

Ve středu 24. srpna před 7. hodinou ranní přijala hlídka oznámení od místních hasičů, kteří sdělili, že se u jejich stanice nachází zmatený muž. V muži hlídka ztotožnila devětačtyřicetiletého muže z Pardubic. Vzhledem k jeho duševnímu stavu byla na místo přivolána ZZS, která ho převezla na psychiatrii do Svitav. Po 13. hodině přijala hlídka oznámení, že na autobusovém nádraží neznámý muž rozbil skleněnou výplň dveří, poté co zjistil, že jsou zamčené. Při tomto si způsobil řeznou ránu na noze a z místa utekl. Podezřelého muže se hlídce nepodařilo dopadnout.
(TV)


 

Opětovně kradla

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

V úterý 23. srpna v 19:20 hodin byla hlídka přivolána do prodejny Lidl, kde byla při krádeži lahve alkoholu v hodnotě 119 Kč zadržena dvaačtyřicetiletá žena z Prahy. Vzhledem k tomu, že podezřelá byla v minulosti již pravomocně odsouzena za stejný skutek, byla událost předána hlídce Policie ČR k dalšímu opatření. V nejbližších dnech bude ženu čekat soud.
(TV)


 

Krádež v Tescu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

Ve čtvrtek 18. srpna po 21. hodině byla hlídka přivolána ke krádeži do prodejny Tesco. Jednapadesátiletý muž z Polska zde odcizil zboží v hodnotě 50 Kč. Za přestupek proti majetku mu byla uložena pokuta v příkazním řízení. Před 23. hodinou byla hlídka přivolána k rušení nočního klidu skupinou osob na rozestavěném hřišti na ulici Prokopa Velikého. Osoby byly z místa vykázány.
(TV)


 

Stejné osoby opět ničily majetek

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

foto MPVMV úterý 16. srpna v ranních hodinách přijala MP oznámení o posprejování skleněných výplní oken na Tyršově plovárně. Následně bylo zjištěno, že došlo i k mechanickému poškození stanoviště plavčíka, odkud byl odcizen jeden nápoj. Po vyhodnocení pořízených záběrů byla zjištěna totožnost podezřelých. Jednalo se o stejné osoby, které zde poškodily majetek i v loňském roce. Událostí se zabývá Policie ČR. (FOTO MPVM)
(TV)


 

Pátrání po holčičce

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

V pondělí 15. srpna před 15. hodinou byla hlídka požádána Policií ČR o spolupráci při pátrání po tříleté holčičce, která v nestřeženém okamžiku utekla z domu na Litomyšlském předměstí. Po zhruba půl hodině byla nalezena v pořádku nedaleko bydliště hlídkou Policie ČR. Ve 22. hodin prověřovala hlídka MP oznámení o údajné rvačce žen na ulici Fibichova. Hlídka zde nikoho nenalezla.
(TV)


 

Nezajištěné schodiště, házení kamenů

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

V pátek 12. srpna před 19. hodinou byla hlídka přivolána do ulice Prokopa Velikého, kde podle oznamovatele stavební firma provádějící rekonstrukci výtahu v panelovém domě řádně nezabezpečila schodiště. Toto se na místě nepotvrdilo. Hlídka pro jistotu vyrozuměla správce nemovitosti. Ve 20. hodin vyjížděla hlídka na Dráby, kde měla skupina nezletilých házet kameny na přilehlé nemovitosti. Na místě hlídka nikoho nenašla.
(TV)


 

Muže postihly zdravotní problémy

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

Ve středu 10. srpna v 10:47 hodin přijala hlídka MP tísňové oznámení muže z Vysokého Mýta, který sdělil, že doma zkolaboval a nemůže se pohnout. Na místo ihned vyrazila hlídka MP, která disponuje klíči od bytu oznamovatele. Na místo byla zároveň vyslána hlídka Policie ČR. Po příjezdu na místo muž prodělal další epileptický záchvat. Hlídky mu poskytly nezbytnou pomoc a přivolaly na místo ZZS, která si ho převzala do své péče.
(TV)


 

Dopravní nehoda, reklamace telefonu

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

V pondělí 8. srpna před polednem došlo na silnici I/35 v centru města k dopravní nehodě dvou osobních a jednoho nákladního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Hlídka MP na místě střídavě s Policií ČR usměrňovala dopravu. Před 16. hodinou byla hlídka přivolána do místní prodejny elektra, kde měli zaměstnanci problém se zákazníkem cizí státní příslušnosti, který v obchodě zakoupil před pár okamžiky mobilní telefon a následně jej chtěl vyreklamovat skrz špatně nalepený ochranný kryt. Za asistence hlídky se celá situace na místě vyřešila. Ve 22. hodin byla hlídka MP a Policie ČR přivolána k rozepři několika opilých lidí v místní restauraci. Po příjezdu na místo zde byl již klid.
(TV)


 

Z ubytovny se mu nechtělo, skončil na záchytce

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

V pátek 5. srpna před 19. hodinou byla hlídka přivolána na místní ubytovnu, kde měl správce ubytovny problém s opilým šestačtyřicetiletým mužem z Ukrajiny. Ten měl v dopoledních hodinách ubytovnu opustit z důvodu neuhrazeného ubytování od začátku měsíce. Za asistence hlídky muž správci nakonec ubytování doplatil a zaplatil ještě na následující noc s tím, že ráno ubytovnu opustí. Následující den skutečně muž ubytovnu opustil, ale vzhledem k tomu, že neměl kam jít tak se i se zavazadly utábořil na chodníku před ubytovnou, kde pokračoval v holdování alkoholu. K tomu přidal i výhružky správci. Hlídkou Policie ČR byl nakonec převezen na protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic. Dechová zkouška ukázala hodnotu 3,5 promile alkoholu v dechu.
(TV)


 

Muže napadli a obrali o telefon

Email Tisk

Aktuálně / Aktuality 29.08.2022

Ve středu 3. srpna ve 20:30 hodin se na MP dostavil pětatřicetiletý muž polské národnosti, který sdělil, že byl před pár okamžiky napadený na místní ubytovně čtyřmi spolubydlícími, kteří ho měli následně odkrást o mobilní telefon. Vzhledem k jeho zranění v obličeji byla na místo přivolána ZZS, která ho převezla na stomatologii do Pardubic. Událost si převzala k šetření Policie ČR. Před 23. hodinou řešila hlídka rušení nočního klidu hlučnou mládeží v Jungmannových sadech.
(TV)